запобіжний захід

Українські митці просять взяти активіста Романа Ратушного на поруки

21.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Відомі українські письменники, художники, актори, музиканти та представники кіноіндустрії закликали Київський апеляційний суд віддати активіста Романа Ратушного на поруки. Про це повідомила адвокатка Ратушного Євгенія Закревська.

 

Засідання щодо зміни запобіжного заходу відбудеться 21 квітня.

 

«Видатні та відомі далеко за межами України поети, прозаїки, художники, актори – цвіт українського мистецтва – направили листи з клопотаннями про взяття на поруки Романа Ратушного до колегії суддів Київського апеляційного суду, який має завтра розглянути апеляцію Романа на запобіжний захід. Всі ці прекрасні люди пишуть, що впевнені, що Роман Ратушний не буде переховуватись від слідства і суду. І готові ручатись за це своїм ім’ям», – заявила адвокатка Ратушного.

 

Клопотання про взяття Романа Ратушного на поруки направили до Київського апеляційного суду Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Олег Шульга («Позивний “Бандерас»), Римма Зюбіна, Соня Сотник, Андрій Єрмоленко та загалом понад півтора десятка відомих українських митців.

 

Нагадаємо, 29 березня Печерський районний суд Києва постановив відправити активіста громадської організації «Захистимо Протасів Яр» Романа Ратушного під цілодобовий домашній арешт.

 

Ратушному інкримінують те, що 20 березня під час акції під Офісом президента він підпалив фаєр, кинув його у будівлю ОП, чим пошкодив фасад. За даними слідства, активіст завчасно приніс із собою фаєр та діяв у групі. Ратушний заперечив інкриміновані злочини, але підтвердив, що на акції був.

 

Однією з підстав для арешту Ратушного стали докази у вигляді темних фотографій, на яких не видно нічого, окрім окремих плям світла.

 

У фейсбуці на підтримку активіста запустили флешмоб, у межах якого на головній світлині профілю користувачі встановлювали «Чорний квадрат» українського художника Казимира Малевича.