злочини росії

Росія масштабно фінансує знищення українських бібліотек на окупованих територіях

29.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Росіяни продовжують вилучати з місцевих бібліотек на тимчасово окупованих територій українські книжки та заміщують їх російськими, для цього міністерство культури рф виділило 200 млн рублів. Про це повідомив Центр національного спротиву.

Виділені кошти витратять на закупівлю та поширення російських книжок. Окрім того, росія планує створення трьох модельних бібліотек у кожному окупованому регіоні Півдня і Сходу. 40 млн рублів виділять на фінансування підконтрольним окупантам бібліотек окупованих регіонів.

 

«Це характерна риса росії — знищити рідну мову, насадити свої правила життя. Проте, слід пам’ятати, що орки близько 400 років намагалися знищити українську мову, оскільки мова і культура формують національну ідентичність кожного народу. Саме тому Росія на різних етапах свого існування, від царських часів і до сьогодення, так цілеспрямовано намагається нищити все українське», — зазначили в Центрі національного спротиву.

 

Нагадаємо, у тимчасово окупованому Маріуполі російські загарбники викинули книжки з бібліотечних фондів Приазовського державного університету. У червні 2022 року окупанти спалили бібліотеку Петра Могили у Маріуполі. Тоді ж з уцілілого приміщення бібліотеки загарбники вивезли всі книжки «на зберігання».

 

Читайте також: Як російське вторгнення завдає шкоди українській культурі

 

Чільне фото: радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко