репресії

Росія засудила журналіста Аметова з Криму до 11 років колонії

29.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону скасував виправдувальний вирок цивільному журналістові з Криму Ернесу Аметову. Про це повідомило громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Суддя Олексій Магомадов виніс вирок щодо 11 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Аметову після звільнення заборонили залишати територію Криму, організовувати публічні заходи та брати участь у них, змінювати місце проживання та перебування та залишати його будинок з 22 до 6 години без згоди Федеральної служби виконання покарань росії.

 

«Я хочу сказати, що якби те, що відбувається тут, було б не до вподоби Господу — цього б не відбувалося. Значить така його воля. Я підкоряюся, будь-який Твій вирок буде справедливим. Але я відкидаю ті помилкові звинувачення, які пролилися на мене і хочу сказати: сьогодні ви чините свій суд, а Господь нехай вершить свій», — висловився Аметов у суді.

 

Прокуратура звинувачує Аметова в участі у нібито терористичній організації «Хізб ут-Тахрір» та спробі державного перевороту у Криму. Аметов заперечує свою причетність до осудних злочинів. Як вказує його адвокат Айдер Азаматов, попри звинувачення у тероризмі, у матеріалах справи немає згадки про зберігання зброї, вибухівки чи реальних планів обвинуваченого у вчиненні терактів.

 

Це повторний розгляд кримінальної справи щодо Аметова. У вересні 2020 року Південний окружний військовий суд переглянув виправдувальний вирок, винесений йому раніше.

 

Ернеса Аметова затримали 11 жовтня 2017-го. Окрім нього, у Бахчисараї були затримані інші кримські татари Тимур Ібрагімов, Мемет Бєлялов, Сейран Салієв, Сервер Зекірьяєв і Марлен (Сулейман) Асанов. Окупаційна влада висунула усім звинувачення у тероризмі. 

 

Під час трьох років слідства та судових розглядів Аметов перебував у слідчих ізоляторах Криму та Ростова-на-Дону. У 2020 році громадянського журналіста виправдали та звільнили в залі суду через відсутність доказів. Це був перший подібний випадок у «справах Хізб-ут-Тахрір» не лише в Криму, а й на території рф. Однак 11 квітня Аметова викликали на попереднє слухання щодо повторного розгляду справи.

 

Як повідомлялося, російський суд у Криму засудив журналістку Данілович до 7 років в’язниці. 

 

Читайте також: Нові кримські політв’язні. Історія громадянського журналіста й активіста Вілена Темер’янова

 

Чільне фото: Кримська солідарність