злочини росії

Росіяни пошкодили в Україні 1373 об’єкти культурної інфраструктури

06.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Через російську агресію, станом на 25 березня, в Україні постраждали 1373 об’єкти культурної інфраструктури. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

 

МКІП повідомляє, що за останній місяць загальна чисельність об’єктів культурної інфраструктури, що постраждали внаслідок бойових дій, зросла на 51 одиницю, основна частина з яких припадає на Харківщину.

 

Загалом найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура понесла у Донецькій, Харківській, Київській, Херсонській, Миколаївській та Луганській областях.

 

Пошкоджень і руйнувань зазнали клубні заклади, бібліотеки, музеї, театри, філармонії, заклади мистецької освіти (мистецькі школи і коледжі) та об’єкти культурної спадщини на території 201 територіальної громади та Києві.

 

Загалом постраждали:

  • клубні заклади – 653;
  • бібліотеки – 528;
  • музеї та галереї – 69;
  • театри та філармонії – 22;
  • заклади мистецької освіти – 101.

 

Найчисельнішою групою об’єктів культурної інфраструктури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, є клубні заклади – 48% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які зазнали збитків.

 

Наразі через окупацію росіянами майже всієї території Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької неможливо отримати інформацію про стан їхньої культурної інфраструктури.

 

Нагадаємо, у Мелітополі російські загарбники демонтували пам’ятник Тарасу Шевченку

 

Читайте також: Оптика деколонізації: як мають змінитися музеї книги

 

Чільне фото: Укрінформ