пропаганда рф

Російську колегію не виключили з Альянсу незалежних пресрад Європи

22.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

21 жовтня Альянс незалежних пресрад Європи розглянув скаргу щодо виключення зі свого складу російської «Общественной коллегии по жалобам на прессу» та не ухвалив відповідного рішення. Про це «Детектору медіа» повідомив голова Комісії з журналістської етики Олексій Погорєлов. 

За підсумками таємного голосування не набралося необхідних 2/3 голосів. 

 

«Сьогодні були загальні збори АІРСЕ, на яких говорили, що необхідна кількість голосів за виключення має бути, здається, 28. Проголосували ж 14 чи 15 за (а мало бути 18 для ухвалення рішення), 10 проти і один утримався. Виходить 25. Три, можливо, не голосували. На початку квітня, коли КЖЕ подала відповідну заяву, нам сказали, що це компетенція загальних зборів. І тоді не набралося достатньої кількості голосів за те, щоб ухвалити хоч якесь тимчасове рішення. Ми призупинили своє членство», — розповів Олексій Погорєлов.

 

За його словами, під час обговорення вимоги КЖЕ змінили на м’якші — тимчасово призупинити членство росії до наступних загальних зборів і там ще раз обговорити це питання. Проте навіть за це рішення не набралася необхідна кількість голосів. 

 

Як повідомив Погорєлов, КЖЕ вже зараз голосує за повне припинення членства: «Не тимчасове, а повне. Не хочемо мати нічого спільного з організацією, для якої цінності етичної журналістики неважливі».

 

Нагадаємо, що російську організацію пропонували виключити з альянсу «через бездіяльність стосовно багаторічної брехні, маніпуляцій та розпалювання мови ворожнечі у російських медіа відносно України та українців». 

 

Джерело: Детектор медіа