Журналістика

Комісія з журналістської етики закликає виключити росію з Альянсу незалежних прес-рад Європи

07.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Комісія з журналістської етики закликала виключити російську «Общественную коллегию по жалобам на прессу» та її представників з Альянсу незалежних прес-рад Європи. Про це повідомляється на сайті комісії. 

Російську організацію пропонують виключити з альянсу «через бездіяльність стосовно багаторічної брехні, маніпуляцій та розпалювання мови ворожнечі у російських медіа відносно України та українців»

 

Крім того, комісія зазначає, що російська «колегія» не засудила перетворення більшості російських медіа, в тому числі державних, на пропагандистські рупори путіна, що сприяло виникненню диктатури в росії

 

На думку комісії, така бездіяльність призвела до нічим не виправданого широкомасштабного вторгнення армії росії на територію України, а також до звірств, які вчиняли та продовжують вчиняти солдати й командири армії рф.

 

Як приклад колегія наводить публікацію у виданні «РИА. Новости» під заголовком «Що росія має зробити з Україною?», яка містить мову ненависті. 

 

«Найпершим завданням будь-якої прес-ради у світі, і так само завданням альянсу, є дотримання Кодексу етики. А в будь-якому Кодексі етики найголовніше – цінність забезпечення авдиторій доступом до якісної, перевіреної, збалансованої інформації. Вочевидь, у росії доступ до такої інформації відсутній вже багато років, внаслідок чого стало можливим викривлення картини світу та ненависть до загальнолюдських цінностей на усіх щаблях суспільства – від звичайних людей до військового командування», пишуть у зверненні. 

 

«Нам – Комісії з журналістської етики – немає що робити у одному альянсі з такими людьми та організаціями», додають у повідомленні.

 

Комісія з журналістської етики (КЖЕ) український орган саморегулювання в медіа. Комісія розглядає конфліктні ситуації етичного і професійного характеру, які виникають в журналістському середовищі між журналістами та громадськістю у зв’язку з виконанням журналістами свого професійного обов’язку.

 

Альянс незалежних прес-рад Європи (Alliance of Independent Press Councils of Europe, AIPCE) це мережа незалежних регуляторів інформації як для преси, так і для мовлення.

 

Як відомо, Українська бібліотечна асоціація зверталася до IFLA (Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ) з проханням позбавити росію членства, а Український культурний фонд закликає виключити рф зі складу ЮНЕСКО.

 

Нагадаємо, Український інститут книги закликав до тотального бойкоту книжок з росії у світі, а Український інститут міжнародні наукові установи — припинити співпрацю з росією.