росія

Роскомнагляд заблокував Euronews через «поширення фейків про спецоперацію» і заклики протестувати

22.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Роскомнагляд заблокував сайт видання Euronews у росії. Про це повідомили на сайті Роскомнагляду.

 

У реєстрі федерального органу цензури зазначили, що сайт заблокували на вимогу російської генпрокуратури.

 

 

 

Обмеженню підлягає і телеканал Euronews. Російське медіа ТАСС повідомило: «Роскомнагляд обмежив доступ до матеріалів видання Euronews на території рф через фейки про спеціальну військову операцію в Україні».

 

У відповіді на запит іншого російського медіа INTERFAX.RU Роскомнагляд зазначив, що крім «поширення фейків про спецоперацію», видання розміщувало «недостовірну суспільно значиму інформацію із закликами до участі громадян у масових (публічних) заходах, що проводяться з порушенням встановленого порядку на території рф». Орган цензури наголосив, що «за подібні правопорушення передбачено кримінальну відповідальність».

 

Euronews — провідний європейський цілодобовий інформаційний телеканал, що суміщає відеохроніку світових подій і аудіокоментарів тринадцятьма мовами, — англійською, італійською, грецькою, угорською, іспанською, німецькою, португальською, російською, французькою, перською, арабською і турецькою, крім того, ведеться вечірнє мовлення румунською мовою. Кабельне, супутникове та ефірне мовлення EuroNews охоплює понад 350 мільйонів домоволодінь в 155 країнах світу (у Європі, Африці, Азії, Австралії, Північній і Південній Америці, а також на Близькому Сході). 

 

Як відомо, російськомовна версія Euronews  дотримується антиукраїнської редакторської політики та поширює кремлівську пропаганду.

 

Як повідомлялося, Роскомнагляд закликав Google не «піддавати цензурі» російські ЗМІ на YouTube. Також тверський суд москви заборонив у росії соціальні мережі компанії Meta Platforms Facebook та Instagram за «екстремістську діяльність».