* ESC - закрити вікно пошуку
Вікіпедія
Розпочнеться 5 міжнародний марафон про українську культуру в Вікіпедії
08.04.2025
З 14 квітня по 16 травня триватиме «Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії» — щорічна інформаційна кампанія, що об’єднує людей з усього світу довкола української культури. Про це повідомили на сайті Українського інституту.
Ініціатива Українського інституту, Міністерства закордонних справ та ГО «Вікімедіа Україна» має на меті розширити присутність України у глобальному інформаційному просторі.
.
У 2025 році кампанія проходить вп’яте. За попередні роки дописувачі з усього світу створили понад 7000 статей іноземними мовами — від тагальської до гуджараті. Мета незмінна: більше точних, перевірених, фахових матеріалів про українську культуру в одній із найпопулярніших енциклопедій світу.
.
«З 2021 року “Місяць культурної дипломатії” об’єднує авторів і авторок, які розповідають світові про Україну, її історію та культурну спадщину. В умовах повномасштабної війни такі ініціативи — це частина нашого інформаційного фронту», — зазначає заступниця міністра закордонних справ Мар’яна Беца.
.
Одна з ключових тем кампанії — деколонізація української культури. Проєкт акцентує увагу на відновленні голосу України в глобальному контексті, де десятиліттями панувала російська версія історії.
.
«Деколонізація — це не тільки про виправлення історичної несправедливості. Це про право бути почутими. Упродовж століть Росія системно викривлювала образ України. Ми змінюємо цю ситуацію рядок за рядком», — зазначає Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту.
.
2024 року до марафону долучилися 200 учасників із різних країн. Вони створили й оновили понад 1200 статей 66 мовами. 2025 організатори прагнуть розширити охоплення й заохотити нових авторів приєднатися до ініціативи. Для найактивніших передбачені призи.
.
«Вікіпедія — це найбільше джерело інформації у світі. І саме тому важливо, щоб вона розповідала про Україну не лише українською», — наголошує Ілля Корнійко, голова правління ГО «Вікімедіа Україна».
.
Учасники можуть створювати нові матеріали, перекладати вже наявні статті чи доповнювати їх джерелами. Повний список рекомендованих тем, вимоги до участі та реєстраційна форма — на сторінці кампанії.
.
Як повідомлялося, у 2022 році українська Вікіпедія вперше досягла мільярда переглядів.
Читайте також: Як боти пишуть Українську Вікіпедію і до чого тут гриби
Чільне зображення: Український інститут
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості