Академічна негідність

Сергій Бабак відмовився від наукового ступеня услід за Лісовим

30.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак офіційно відмовився від наукового ступеня доктора технічних наук услід за міністром освіти Оксеном Лісовим. Про це Бабак повідомив на своєму телеграм-каналі.  

«Десь місяць тому я віддав на перевірку текст своєї докторської дисертації. І так, декілька експертиз показали, що там є часткові збіги тексту з іншими роботами. Хоча їх всі можна пояснити, формально це є порушенням. А через те, що наша задача – сформувати нову культуру академічної доброчесності, будемо відмовлятися від старої. І потрібно починати з себе», — написав Бабак.

 

Наказ про відмову Сергія Бабака від наукового ступеня також розмістили на сайті МОН.

 

 

Раніше Уряд затвердив механізм добровільної відмови від наукового ступеня. Міністр освіти і науки Оксен Лісовий та голова Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак разом подали свої дисертації на перевірку щодо плагіату до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

 

«Наступний крок – закон “Про академічну доброчесність”, який зараз на стадії обговорення і доопрацювання. Спільними зусиллями очистимось і в цій сфері», — додав Бабак.

 

Як повідомлялося, міністр освіти Оксен Лісовий добровільно відмовився від наукового ступеня кандидата наук після звинувачень у недотриманні академічної доброчесності в його дисертації.

 

Читайте також: Антипремія «Академічна негідність — 2019» оголосила імена лавреатів

 

Чільне фото: Іванна Зубович/Chas. News