премія

Сергій Жадан отримав премію року від «Української правди»

22.12.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Сергія Жадана відзначили премією Української правди за активну громадянську позицію. Премію заснували до 20-річчя видання.

 

Переможців визначала голосуванням редакція сайту разом із Клубом читачів та Editors club.

 

«Саме словосполучення, саме визначення «окуповані території», воно є страшенно ненормальним. Я думаю, що ми всі будемо працювати разом над тим, щоб це словосполучення лишилось у минулому.

 

Доки частина наших територій лишається окупована, доки сотні тисяч наших співгромадян лишаються в окупації, нам потрібно щось робити, потрібно єднатися, потрібно разом працювати над тим, щоб ситуацію змінити на користь нашої країни».

 

Для Сергія Жадана ці слова – не показовий патріотизм, а постійна і віддана праця.

 

 

Його, поета й письменника, вже давно представляють як того, що «не потребує представлення». Він – частина сучасної української класики. Його твори читають, цитують, слухають і ставлять у театрах.

 

Але Жадан – не лише про мистецтво. А й про громадянську позицію, як у мистецтві, так і поза ним. Про те, щоб, «єднатись на користь країни».

 

Уродженець Луганщини і мешканець Харкова, Жадан доклав зусиль до розвитку літературного життя України. Його твори отримали різноманітні українські та міжнародні нагороди, були перекладені понад десятком мов.

 

Жадан не залишався осторонь політичних подій, зокрема, обох революцій. З початком війни взявся допомагати фронту.

 

Зараз 46-річний письменник шефствує над власним благодійним фондом, який опікується розвитком культури, мистецтва та освіти на Сході країни. Фонд допомагає школам, садочкам, інтернатам, бібліотекам тощо.

 

Під час виборів 2019 року Жадан підтримав Петра Порошенка, і згодом став активним критиком команди президента Володимира Зеленського, зокрема, в сферах культури і кадрових рішень.

 

Окрім літератури, з якою перш за все асоціюється Жадан, він працює над двома музичними проєктами – «Жадан і Собаки» та «Лінія Маннергейма» – де також не оминає актуальних політичних тем.

 

Цього року Жадан часто виходив в ефіри волонтерської радіостанції «Тризуб», разом із політиком Єгором Соболєвим та режисером Олегом Сенцовим запустив YouTube-проєкт», – коментує своє рішення присудити Жаданові премію редакція УП.

 

Нагадаємо, за результатами дослідження Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) та аналітиків системи моніторингу соціальних медіа SemanticForce, Жадан увійшов у 20-ку найбільш впливових для молоді українців, зайнявши 17-ту позицію.
 
Купуйте книги Сергія Жадана: