Оксана Забужко

Забужко, Сенцов та Ананьєв увійшли до десятки найбільш впливових на молодь українців

09.05.2020
найбільш впливові українці

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Оксана Забужко, Олег Сенцов та Валерій Ананьєв увійшли до першої десятки в переліку українців, які найбільше впливають на українську молодь в соціальних мережах. Дослідження провела Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) спільно з аналітиками системи моніторингу соціальних медіа SemanticForce.

Дослідники проаналізували сторінки публічних осіб у Facebook, Instagram, YouTube та VKontakte. Але їхній вплив на молодь (14–35 років) визначали виключно за допомогою Facebook, оскільки там відбувається найбільша активність.

 

За результатами дослідження, у двадцятці найбільш впливових для молоді українців ветеран, блогер і письменник Валерій Ананьєв займає п’яте місце, режисер і письменник Олег Сенцов – шосте, а письменниця Оксана Забужко – сьоме. Окрім того, до переліку увійшли письменниця Лариса Ніцой (на 12 місці) і письменник Сергій Жадан (на 17 місці).

Також аналіз соціальних мереж показав, що найвпливовішими організаціями в Україні є освітні – портал «Освіта.ua» і  платформа онлайн-курсів «Prometheus».

 

Серед підписників сторінок впливових публічних осіб та організацій 30% – працюють у сфері освіти, 20% – у менеджменті, 19% – у медицині, 16% – у медіа, 15% є самозайнятими особами. Переважна більшість – 75% – мають або здобувають вищу освіту.

 

Раніше ми розповідали, що Сергій Жадан другий рік поспіль увійшов до рейтингу 100 найвпливовіших людей України від журналу «Новое время».

 

Читайте також: The New York Times включив книжку Забужко до переліку найочікуваніших новинок 2020-го

 

Чільна: Elite Exutive