Сергій Жадан

Сергій Жадан про Довженко Центр: Та ситуація, яка сьогодні склалася, вона неприпустима

15.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український письменник Сергій Жадан вважає, що ситуація з Довженко Центр є неприпустимою та потребує вирішення. Відеозвернення письменника опублікував Довженко Центр у Twitter. 

«Дев’ятий місяць ми говоримо зокрема про культуру. Про те, що культура — це дуже важлива складова нашої ідентичності. Що ця війна ведеться за ідентичність. Вона ведеться не за населені пункти, не за шматки територій, а за те, щоб ми українці лишалися українцями. Щоб у нас було наше українське майбутнє», — сказав Сергій Жадан. 

 

 

Він додав, що майбутнього не може бути без минулого. Письменнику «дуже прикро усвідомлювати, що в цей час українці, своєю кров’ю, своїми життями виборюють своє право на власне минуле і власне майбутнє, а в столиці країни, в серці країни, фактично знищується культурна інституція. Знищується унікальна безцінна колекція, безцінна культурна спадщина». 

 

На думку письменника потрібно зберегти інституцію: «Друзі, давайте шануватися. Нам в цій країні жити, нам потрібно зберігати нашу пам’ять, нашу історію, наше майбутнє. Та ситуація, яка сьогодні склалася, вона неприпустима».

 

Нагадаємо, що 17 серпня Довженко-Центр заявив про наказ Державного агентства України з питань кіно про реорганізацію установи. У відповідь на петицію громадян щодо приватизації Довженко-Центру уряд заявив, що правонаступником його майнових та немайнових прав та обов’язків буде ДП «Українська анімаційна студія».  Попри все, фонд держмайна готує до приватизації дві будівлі державного підприємства «Національний центр імені Олександра Довженка».

 

Окрім того, Олену Гончарук відсторонили від виконання обов’язків в.о. генеральної директорки Державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка».

 

Фото: picture-alliance/dpa, Хольгер Менцель