Держкіно

Держкіно відсторонило в.о. директорки «Довженко-Центру» від роботи

02.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Олену Гончарук відсторонили від виконання обов’язків в.о. генеральної директорки Державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка». Про це повідомили у Держкіно.

Держкіно пише, що «однією з причин, що мали вплив на роботу Центру та призвели до його нинішнього стану, є незавершення конкурсу з призначення генерального директора підприємства», а інституція не має змоги завершити попередній конкурс, який було відкрито ще Міністерством культури та інформаційної політики України, оскільки завершився строк на укладання повноважень. Саме тому відсторонили нинішню керівницю.

 

У відомстві зазначили, що на сьогодні Центр фактично не працює, статутну діяльність не виконує, натомість здає 90% державних приміщень в оренду, від чого й отримує дохід. А тому Центр є збитковим: «З огляду на нераціональне використання бюджетних коштів, нерентабельність Центру, руйнацію нерухомого майна, ігнорування вимог законодавства та правомірних вимог органу управління, Агентство ухвалило рішення про заміну виконуючого обов’язки генерального директора ДП “Національний центр Олександра Довженка”».

 

Олена Гончарук залишається на посаді керівниці Музею кіно Довженко-Центру. Новою виконувачкою обов’язків генеральної директорки  Довженко-Центру стала Юлія Каждан.

 

У Держкіно зазначили, що вона є «професійним кризовим менеджером, який має усунути недоліки, виявлені під час перевірки, та налагодити фінансово-господарську діяльність Центру». Відомо, що вона не братиме участі у новому конкурсі на посаду генерального директора «Довженко-Центру».

 

За даними з відкритих реєстрів, Каждан — керівниця та засновниця двох юридичних фірм «Джулія» і «Каждан та партнери», а також засновниця та керівниця кінологічного центру «Ерсте Хунд». Про зв’язок Каждан із галуззю кіно невідомо.

 

Як відомо, 17 серпня Довженко-Центр заявив про наказ Державного агентства України з питань кіно про реорганізацію установи. У відповідь на петицію громадян щодо приватизації Довженко-Центру уряд заявив, що правонаступником його майнових та немайнових прав та обов’язків буде ДП «Українська анімаційна студія».  Попри все, фонд держмайна готує до приватизації дві будівлі державного підприємства «Національний центр імені Олександра Довженка».

 

Чільне фото: Svitlana Tsurkan