Довженко-Центр

Будівлі Довженко-центру хочуть приватизувати попри протести громадськості

17.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Фонд держмайна готує до приватизації дві будівлі державного підприємства «Національний центр імені Олександра Довженка» попри протести культурної спільноти й небайдужих громадян. Про це на своїй сторінці повідомила артоглядачка Лєна Чиченіна.

Згідно з листом Фонду держмайна, плануються приватизувати два нежитлових приміщення площею 3137 і 5927 кв. метрів. 

 

«У цих двох корпусах — офіси, які центр здавав в оренду. За їхніми словами, на ці гроші зробили, зокрема, і ремонт. Усі, хто часто бував у Довженко-центрі чи бодай проходив повз, міг помітити різницю в його зовнішньому вигляді», — зазначила Чиченіна.

 

Про приватизацію основного корпусу Довженко-Центру наразі невідомо.

 

 

Як відомо, 17 серпня Довженко-Центр заявив про наказ Державного агентства України з питань кіно про реорганізацію установи. 

 

Зі свого боку в Держкіно сказали, що Довженко-Центр планують реорганізувати, а не ліквідувати. У Мінкульті повідомили, що виступають проти ліквідації центру, і підтвердили, що наразі йдеться лише про його реорганізацію.

 

Проти реорганізації Довженко-Центру виступили Мистецький арсенал, Український інститут, Український PEN, а також Польська кіноакадемія.

 

У відповідь на петицію громадян щодо приватизації Довженко-Центру уряд заявив, що правонаступником його майнових та немайнових прав та обов’язків буде ДП «Українська анімаційна студія».