допомога за кордоном

Шабловський: Шкода, що люди купуються на російське фейк-інтерв’ю породіллі з Маріуполя

03.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Польський репортер і письменник Вітольд Шабловський висловився щодо так званого «інтерв’ю» породіллі з Маріуполя Маріанни Вишемірської, яку взяли в заручники. Про це він написав на своїй фейсбук-сторінці.

 

У дописі ідеться про так зване «інтерв’ю» Маріанни Вишемірської, в якому та нібито підтверджує фейк російської пропаганди про те, що авіанальоту на пологовий будинок №3 не було, а військові забирали їжу у вагітних. 

 

«Що я думаю з цього приводу? Нагадаю всім про захоплення білоруського журналіста Романа Протасевича, заради якого служби Лукашенка викрали літак, що летіли з Греції. Нагадаю, які дурниці розповідав Протасевич по режимному ТБ, коли йому довелося боротися за життя своє та своєї дівчини», — написав Шабловський.

 

Він зазначив, що жителі Маріуполя хочуть жити.

 

«На лікарню напали, фотограф AP, якого я нещодавно зустрів, був там відразу після цього. І це росіяни, а не українці роблять жахливі речі в Маріуполі. Друга жінка, чиє фото поряд з Вишемірською стало символом російської жорстокості, померла. Більшість людей, яких привозять з Маріуполя в росію, потрапляють не на телевізор, а в табори, а деякі служать живими щитами. Шкода, що для багатьох людей інтерв’ю Вишемірської висвітлює те, що відбувається в Маріуполі. Але правду не стерти жодною пропагандою», — наголосив письменник.

 

Зазначимо, раніше російська пропаганда звинувачувала Вишемірську в тому, що вона модель, а фото інсценовані. Згодом ЗМІ повідомили, що жінку із немовлям окупанти взяли в заручники. У дописі Шабловський пише про те, що на момент запису відео жінка перебувала в росії.

 

Вітольд Шабловський — польський журналіст і репортер, автор шести книжок жанру «художній репортаж».

 

Нагадаємо, Вітольд Шабловський пожертвує половину грошей з прибутку від виходу його нової книжки «Росія з кухні» у США на допомогу українським біженцям у Польщі.

 

Читайте також: Шабловський: Книжку варто писати, коли можеш сказати щось нове

 

Чільне фото: zbruc.eu