біографії

Що порадити англомовним друзям прочитати про Зеленського

20.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Біографії видатних українських діячів сучасності набувають все більшої популярності в Україні. Нещодавно видавництво Vivat анонсувало вихід книжки про Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, а промов Зеленського надрукували вже аж 5 томів. 

Не менша цікавість до постаті президента України і за кордоном — там триває бум на різноманітні видання про нього: від біографій до навіть розмальовок. Читомо вже робило добірку цікавих видань про Володимира Зеленського на Amazon, які у квітні були здебільшого радше розважальними, ніж інформативними. У другій її частині — огляд тих видань, що встигли з’явитися на сайті від квітня до жовтня та пропонують більш-менш виважений погляд на Україну та її президента.

Біографія Володимира Зеленського: Президент і Лідер України

Авдіокнижка англійського журналіста і письменника Девіда Барнетта від видавництва Carrillo’s Publishing, в якій ідеться про життєвий шлях Володимира Зеленського.

 

«Розвіюючи міти та таємниці навколо нинішнього президента України Володимира Зеленського, ця захоплива біографія розкриває неймовірну історію людини, яка стала визначати Україну. Чи то його відомий виступ проти корупції в уряді, чи то його пристрасний заклик до єдності між українським і російським народом, чи то його стійкий захист свободи перед обличчям вторгнення росії 2022 року, Зеленський привернув увагу світу своєю рішучістю та видатною особистістю. Ця книжка — обґрунтована думка про кризу в Україні та людину, яка стоїть між путіним і українським народом», — зазначають в анотації.

 

Автор обіцяє легкий погляд на культуру та політику України.

 

Купити книжку.

Володимир Зеленський, президент-комік, який вразив світ: коротка біографія з важливими промовами

Коротенька самвидав-біографія шостого президента України від письменниці Наз Саб.

 

«Багато хто бачив у Володимирі Зеленському комічного актора, який став президентом. Шановний державний діяч під час війни росії проти України, 44-річний чоловік подорослішав. Актор, політичний сатирик вирішує змінити кар’єру і балотуватися на найвищу посаду країни. Майже немислимий вчинок. Але ця людина має те, чого не вистачає багатьом політикам — те, що дозволяє йому сяяти під час кризи: він чудовий комунікатор. Багато промов Володимира Зеленського залишаться в підручниках історії», — зазначають в анотації.

 

Купити книжку.

Політична сила: Володимир Зеленський

Комікс про президента України від редактора The Learning Assistance Review Майкла Фрізелла та ілюстратора Пабло Мартінера видавництва TidalWave Comics. 

 

 22-сторінковий мальопис розповідає про президента України від періоду «Вечірнього кварталу» до повномасштабного російського вторгнення і як воно змінило Зеленського. 

 

«Роками напруженість між Україною та росією назрівала, оскільки більша нація агресивно анексувала Кримський півострів, а українці внесли соціальні зміни, які віддалилися від російських норм. Прочитайте історію про чоловіка, який перебуває в облозі, коли точиться війна з росією, і його люди відстоюють позиції проти більш помітного, добре озброєного ворога», — зауважують в анотації.

 

У відгуках на Goodreads комікс критикують за надто американський погляд на російсько-українську війну.

 

Детальніше про видання за посиланням.

 

Купити комікс.

Володимир Зеленський: український президент і малоймовірний герой

Іще одна біографія Зеленського від американського історика стародавнього світу, композитора і письменника Дона Нардо та видавництва Referencepoint Pr Inc.

 

«Коли 24 лютого 2022 року почалося російське вторгнення в Україну, відносно молодий і недосвідчений президент України Володимир Зеленський негайно сформував військові сили своєї країни. З цього моменту Зеленський демонстрував надзвичайну мужність і рішучість перед обличчям жорстокого, більшого, краще оснащеного ворога. Він щоночі розмовляє зі своїм народом, мільйони якого були вимушені поїхати через війну. Відвідує українських воїнів на передовій. Він звертається до країн світу за зброєю та іншою допомогою. Він використовує соціальні мережі для боротьби з російською брехнею. У цій книзі розповідається про те, як Зеленський, колишній комік і телеведучий, став неймовірним героєм – для свого народу та для всього світу», — ідеться в анотації.

Передзамовити книжку.

Зеленський: Біографія

Єдине видання, автор якого — українець. Журналіст і публіцист Сергій Руденко розглядає життя Зеленського в розрізі від кар’єри коміка до президента періоду 20 травня 2019-23 лютого 2022 та від 24 лютого 2022 року.

 

«Через три роки після того, як політичний новачок Володимир Зеленський був обраний на найвищу посаду в Україні, він опинився в ролі лідера часів війни. Колишній комік став публічним обличчям мужньої та кривавої боротьби своєї країни проти жорстокого вторгнення. Народжений у сім’ї євреїв у центральній Україні, Зеленський балотувався на пост президента на виборах 2019 року, обіцяючи відновити довіру до політики. Після розгромної перемоги він сказав радісним уболівальникам: «Я ніколи вас не підведу». Він навіть не підозрював, що його покличуть служити своєму народу в найскладніших обставинах, які тільки можна уявити, борючись за виживання своєї країни в найгіршій війні на європейській землі з 1945 року», — ідеться в анотації.

 

Книжку надрукувало видавництво Polite. Купити її за посиланням.

Все можливо: слова про героїзм від найсміливішого лідера Європи, президента України Володимира Зеленського

Збірки промов Зеленського набувають популярності і за кордоном. Це одна з них. Промови упорядкувала Мері Вуд, американська письменниця.

 

«Президент України Володимир Зеленський є неочікуваним лідером покоління, чия непохитна сила згуртувала звичайних громадян, щоб захистити свої домівки, вийти на вулиці та боротися за свою незалежність. «Все можливо» — це збірка найпотужніших слів президента Зеленського про мужність, вимогу мужності та заяви про мир», — ідеться в анотації.

 

Купити книжку.

Повідомлення з України: Промови

Британське видавництво Hutchinson Heinemann надрукувало власну версію збірки промов Володимира Зеленського.

 

«Поєднуючи новий вступ Володимира Зеленського з його найсильнішими військовими промовами, ця книга розповідає про історію України словами її президента. Це історія про націю, яка мужньо захищається від російської агресії. І це історія народу, який веде світ у боротьбі за демократію», — ідеться в анотації.

 

Купити книжку.

 

Читайте також: Що буває, коли українські політики починають видавати свої книжки

 

Чільне фото: espreso.tv