Дизайн

Шевченківська премія отримала дизайнерську премію Red Dot

20.08.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Шевченківська премія отримала дві нагороди від міжнародної премії в галузі дизайну Red Dot Award. Про це йдеться на фейсбук-сторінці Міністерства культури та інформаційної політики.

Премія отримала нагороди у номінаціях Brand Design&Identity.Relaunch та Brands.

 

«Шевченківська премія — це перша у світі культурна інституція, що отримує престижну відзнаку від однієї з найвідоміших премій дизайну — Red Dot Design Award у категорії Brands. А також це перший в Україні проєкт, що отримав відзнаку у категорії Brands. Критерії, за якими журі обирають переможців, — це історія, ідея, стратегія, цінності бренду і їх дизайнові втілення — логотип, сайт, соцмережі, дизайн нагороди та, навіть, церемонія вручення», – наголосили у міністерстві.


Нагородою в категорії Brand Design&Identity.Relaunch вперше відзначили цілісну комунікацію проєкту в усіх його каналах. Раніше українські компанії отримували ці нагороди за окремі частини своїх проєктів — сайт, додаток чи логотип.

 

Зазначимо, нові дизайн, концепцію, стратегію, позиціонування та брендинг премії представили широкому загалу в березні 2020 року. Їх розробляли на замовлення Міністерства культури, молоді та спорту України ISD Group і TS/D Agency.

 

«Візія Міністра культури була такою, щоб кожен українець знав героїв культури сьогодення і споживав найкращий український культурний продукт. Щоб коли до нас приїжджають іноземці й питають будь-кого, а хто у вас найкращий у музиці? А хто в кіно? А хто у візуальному мистецтві? — то кожен українець мав відповідь», — пояснювали розробники.

 

Red Dot Award – щорічна нагорода в галузі дизайну, яку заснували у Німеччині в 1954 році, яку вручає Центр дизайну землі Північний Рейн-Вестфалія за особливі досягнення в дизайні.

 

Додамо, у 2018 році українське рекламне агентство Tought Slate Design отримало премію Red Dot за дизайн збірки Чарлза Буковскі «Play the Piano Drunk Like a Percussion Instrument until the Fingers Begin to Bleed a Bit».

 

Нагадаємо, цього року до номінацій Шевченківської премії додали мистецтвознавство і літературознавство, а розмір премії зріс до 240 тисяч гривень.