Держкомтелерадіо

Шістьом видавцям загрожують штрафи за ненадання обов’язкових примірників

05.11.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Держкомтелерадіо направив листи-попередження шістьом видавцям, які порушили законодавство щодо своєчасного доставляння обов’язкових примірників книжкових та періодичних друкованих видань. У разі подальших порушень на видавців чекатимуть штрафи.

 

Так, Книжкова палата України імені Івана Федорова, яка здійснює державну бібліографічну реєстрацію та каталогізацію всіх без винятку видань, випущених в Україні, а також комплектує і зберігає фонд Державного архіву друку, не отримала обов’язкові примірники видань від видавництва «Пороги», ПП «Кристал-Бук», ФОП Федорченко О.О., ТОВ «Сполом», Українського державного університету залізничного транспорту та ДП «Інформаційно-аналітичне агентство».

 

Як повідомляє Держкомтелерадіо, лише «Кристал-Бук» не доставив Книжковій палаті 314 примірників видань, випущених упродовж 2017-2019 років.

 

«У разі подальшого невиконання цими та іншими суб’єктами видавничої справи норм Закону України «Про обов’язковий примірник документів», Держкомтелерадіо змушений буде оформити адміністративні правопорушення та накласти на посадових осіб, фізичних осіб-підприємців штрафи, які складають від тридцяти до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян», – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про обов’язковий примірник документів» та постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2002 № 608 Книжкова палата України є одержувачем усіх видів видань усіма мовами, що вийшли в Україні, у тому числі малотиражних (до 100 примірників) видань, нормативно-правових актів у сфері стандартизації, метрології та сертифікації, усіх періодичних та продовжуваних видань.

 

Обов’язковий примірник повторного видання (перевидання, передрук) незалежно від року випуску попереднього видання, додаткового тиражу та у випадках, коли тираж видання виготовляють частинами (запусками), зокрема, різними виготовлювачами видавничої продукції (поліграфічними підприємствами), також обов’язково має бути доставлений Книжковій палаті.

 

Нагадаємо, штрафи за недоставляння обов’язкових примірників книжок в Україні ввели у квітні 2019 року.