освіта у війну

Шкарлет обіцяє розірвати угоди з усіма колаборантами-освітянами з Херсону

14.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

16 шкіл на Херсонщині повністю зруйновані, 48 отримали ушкодження, через які в них неможливо відновити заняття. Про це повідомив заступник міністра освіти та науки України Андрій Вітренко в ефірі єдиного телемарафону.

За його словами, російські окупанти,  мешкаючи у школах, палили українські книжки і знищили меблі, закуплені для Нової української школи.

 

Наразі на Херсонщині функціонує 157 українських шкіл, які працюють у дистанційному форматі. За українською програмою у регіоні наразі займаються понад 65 тисяч учнів. У самому Херсоні є 64 школи.

 

«Ми сподіваємося, що завдяки нашим героїчним збройним силам дуже скоро велика кількість нових українських шкіл доєднається до освітнього процесу, і всі вони будуть працювати не лише онлайн, а ще й у змішаному форматі», — сказав Вітренко.

 

Заступник міністра зазначив, що на деокупованих територіях призначать нових керівників, які будуть займатися відбудовою шкіл. 

 

За його словами, випадки, коли вчителі добровільно викладали учням російську програму — поодинокі. Більшість педагогів написали заяви і звільнилися зі шкіл, тепер вони зможуть повернутися та отримати заробітну плату за вимушений простій. 

 

З вчителями-колаборантами договори розірвуть. «Вони не мають права викладати дітям, які бачили всі жахи війни», — наголосив Вітренко.

 

Нагадаємо, станом на 15 жовтня українські захисники й захисниці звільнили від окупантів території, де є 387 шкіл і дитсадків.

 

Читайте також: З Булґаковим, дистанційно і без підручників: яким буде новий навчальний рік

 

Фото: ukranews.com