Зарубіжна художня література

Ніл Стівенсон.  Сімміс

Стівенсон Ніл. Сімміс : роман / Ніл Стівенсон ; пер. з англ. О. Українця. — Тернопіль : Навчальна книга — Бог­дан, 2018. — 688 с. : іл. — (Серія «Чумацький шлях»). ISBN 978-966-10-5305-1

 

Місяць вибухнув без жодного попередження і без жодної явної причини. Він саме ріс, до повні залишався один день. Була 05:03:12 UTC1. Пізніше цей час позначили як A+0.0.0, або ж просто Нуль.

Один астроном-аматор у Юті був першою людиною на Землі, яка збагнула, що діється щось незвичне. За кілька секунд до події він помітив, що альбедо структури Рейнер Гамма, що біля місячного екватора, почало розростатися. Він вирішив, що то пилова хмара, здійнята ударом метеора. Тож витягнув телефон і почав постити повідомлення про подію, ледь рухаючи закоцюблими пальцями (це відбувалося на високій горі, де повітря настільки холодне, наскільки й чисте) так швидко, як лиш міг, аби стати першим, хто про це повідомить. Так. Інші астрономи невдовзі наводитимуть свої телескопи на ту саму пилову хмару — можливо, вже наводять! Але він — за умови, що достатньо швидко ворушитиме пальцями — першим про неї повідомить. Уся слава дістанеться йому: якщо удар метеора залишить видимий кратер, його, можливо, назвуть на честь першовідкривача.

Його ім’я забулося. Ще до того, як телефон вдалося вийняти з кишені, його кратер припинив своє існування. Разом із Місяцем.

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект