Андрій Курков

«Сірі бджоли» Куркова отримали американську премію незалежних видавців

29.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Роман Андрія Куркова «Сірі бджоли» у перекладі англійською Бориса Дралюка отримав премію Foreword INDIES Book of the Year, яку вручає американський літературний журнал Foreword Reviews. Про це повідомляється на офіційному сайті медіа.

 

Премію присудили найкращим книжкам, що вийшли 2022 року у невеликих, незалежних чи університетських видавництвах.

 

Роман Андрія Куркова «Сірі бджоли» (видавництво Deep Vellum) здобув перемогу у категорії «Вибір редакторів» серед творів художньої літератури.

На цьогорічний конкурс було подано понад 2600 робіт у 55 категоріях. Редактори Foreword Reviews обрали приблизно по 10 фіналістів у кожному жанрі. Потім переможців серед цих фіналістів визначали бібліотекарі та книготорговці. Повний список лавреатів можна подивитись на сайті журналу.

 

Нагадаємо, роман Андрія Куркова «Сірі бджоли» українською вийшов 2018-го у видавництві «Фоліо». Його переклад англійською увійшов до списку найкращих книжок 2022 за версією The New Yorker, став переможцем американської Національної премії гуртка книжкових критиків (National Book Critics Circle Award), Квебекської премії книготорговців та був відзначений Національною премією Медічі у Франції.

 

Журнал Foreword Reviews – незалежне американське медіа, засноване 1998 року. Публікує рецензії та огляди найкращих книжок незалежних видавництв. Виходить онлайн та у друкованому вигляді.

 

Читайте також: Химери колективної пам’яті: міфотворення в книжках Кононенко й Куркова

 

Фото: Валентин Кузан, Craft