* ESC - закрити вікно пошуку
Іспанія
Сковорода й Хвильовий — які українські книжки тепер доступні в бібліотеці на Майорці
03.02.2024У Публічній бібліотеці іспанського міста Пальма-де-Майорка «Кан Салес» відкрили першу на території консульського округу «Українську книжкову поличку». Про це повідомили на фейсбук-сторінці Генерального консульства України в Барселоні.
Полицю відкрив генеральний консул України у Барселоні Артем Воробйов і передав бібліотеці понад 200 книжок для дітей і підлітків від українських класиків і сучасних українських письменників.
Серед книжок є також українські переклади таких авторів:
- Мігеля де Сервантеса;
- Вальтера Скотта;
- Гомера;
- Ганса Крістіана Андерсена;
- О’Генрі;
- Оскара Уайльда;
- Роберта Луїса Стівенсона;
- Жана Жака Руссо та інших.
«Імперія прагне знищити не тільки Україну, а й українську культуру. Ми робимо все, щоб цієї культури ставало більше. Це ще одна форма нашого спротиву. Завдяки книжкам та науковим працям світ дізнається, як багато Україна йому дала, і краще нас розуміє», — зазначив Артем Воробйов.
Публічна «Кан Салес» також додала до полиці майже 100 українських книжок.
Артем Воробйов подарував директору бібліотеки двомовну антологію «Un Puñado de Tierra» та збірку пісень і байок філософа Григорія Сковороди «Bajad, Ángeles del Cielo», видання яких було здійснено за підтримки ГО «Сенсоріка».
Крім того, на зустрічі з високопосадовцями Балеарських островів домовилися про поширення українських книг і в інші бібліотеки острова, де проживають українці.
«Українська книжкова поличка» — проєкт, який реалізується по всьому світу під патронатом Першої леді України Олени Зеленської за підтримки Міністерства закордонних справ України й Міністерства культури та інформаційної політики України.
Свій внесок також зробили проєкти «Українська книга бібліотекам країн Європи» і «Жива сучасна бібліотека» благодійного фонду Бібліотечна країна у межах благодійної акції «Українським дітям — українську книгу».
Як повідомлялося, у вересні 2023 року українські книжкові полички відкрили у Південній Кореї й США.
Читайте також: Як створюються, діють і об’єднують читачів українські книжкові полиці за кордоном – опитування
Дивіться мапу книжкових полиць за кордоном, які підготувало Читомо.
Чільне фото: Soni Martínez
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості