Merriam-Webster

Словник Merriam-Webster визначив слово року

18.12.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Один з найавторитетніших американських онлайн-словників Merriam-Webster назвав «справедливість» (justice) словом року. Про це повідомляє прес-служба онлайн-сервісу.

 

Кількість пошукових запитів слова «справедливість» (justice) збільшилася на 74% у порівнянні з минулим роком.

 

«Концепція справедливості була в центрі багатьох дискусій 2018-го року: расова справедливість, соціальна справедливість, судова справедливість, економічна справедливість. Справедливість має різні значення —від технічних та юридичних до високих та філософських. Питання про те, що саме ми маємо на увазі, коли використовуємо термін «справедливість», залишається актуальним», — говориться в коментарі команди словника.

 

Окрім того, в топ-10 найпопулярніших слів потрапили: «націоналізм» (nationalism), «пансексуальний» (pansexual), «орієнтир» (lodestar). Раніше lodestar означало «зірку, яка вказує шлях (Полярна зірка)». Зараз це слово швидше означає «зірку, яка є джерелом натхнення, моделлю чи орієнтиром». Також до рейтингу увійшли: «Богоявлення» (epiphany), «даремний» (feckless), laurel (слово з популярної акустичної загадки) та інші.

 

Як відомо, у 2017-му словом року Merriam-Webster став «фемінізм».

 

Раніше повідомлялося, що словом року, за версією Collins English Dictionary, стало слово single-use («одноразовий»), а минулого року – youthquake («молодіжний струс»).