скандали

Софія Андрухович про скандал у парламенті Канади: Уся ця історія — очевидна маніпуляція

02.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Письменниця Софія Андрухович вважає, що ексспікера парламенту Канади Ентоні Рота підставили через появу у канадійському парламенті під час промови Володимира Зеленського Ярослава Гуньку, ветерана дивізії Ваффен-СС «Галичина». Про це вона сказала в інтерв’ю на телеканалі «Прямий».

«Найсумніше, мені здається, те, що мала частка людей доходить до аналізу подій, значно важливішою є картинка, яка виникає на кілька секунд, і  яка створює імідж. Уся ця історія — очевидна маніпуляція від самого початку. Спікера парламенту підставили,  просто використали. Ця ситуація абсурдна і дуже сумна», — вважає Софія Андрухович. 

 

За її словами, усе, що залишається, — це знову і знову розповідати про Україну й українську історію, розповідати конкретні історії конкретних людей. «Переповідаючи ключові події конкретних періодів, ми повинні пам’ятати, що ми мусимо визнавати частку конкретної провини. Для того, щоб розвіяти стереотип, ми повинні визнати ту частину стереотипу, яка відповідає реальності, і не відмахуватися від неї. У нас є проблема, коли ми намагаємося себе виставляти лише жертвами, святими, які ніколи нічого злого не зробили. Були й українці антисеміти, але далеко не всі», — додала письменниця.

 

Вона розповіла історію про те, коли одного разу німецька журналістка, яка прочитала «Амадоку», запитала Андрухович про те, як реагують українці на цю книжку зараз. Їй здавалося, що те, що в книжці є персонажі, котрі вчиняли зло під час Голокосту, має викликати агресію. «Коли я відповіла, що маю найбільше щирих відгуків саме про цю частину, про трагічну історію стосунків українки і єврея, про почуття провини, яка також є і жертвою, вона не могла мені повірити. Вона сказала, що їй здається дивовижним, коли в часи, коли країна перебуває у стані війни й це суцільна розверзта рана, що складається з десятків тисяч окремих ран, українці переймають давніми проблемами іншого народу, знищених євреїв. Але я думаю, що такі моменти і є шляхом до страждання інших людей. Уу такі моменти ти можеш своєю раною відчути рану інших людей. Можливо, зараз саме час провідчувати трагедії людей, які теж складають і складали Україну», — сказала Андрухович.

 

Згодом спікер парламенту Ентоні Рота пішов у відставку, заявивши, що покликати й вшанувати Гуньку було його ідеєю.

 

Як повідомлялося, 2022 року «Амадоку» Софії Андрухович видали в Австрії.

 

Читайте також: Переписування історії — теж історія: 6 розвінчаних фейків та міфів радянської пропаганди

 

Чільне фото:  Ukrainian Motion Picture Association