деколонізація

Спілка письменників хоче замінити музей Булгакова на музей композитора Кошиця

30.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Національна спілка письменників України ініціювала дискусію про закриття в Києві музею Міхаіла Булгакова. Про це вона повідомила у заяві, оприлюдненій на сайті НСПУ.

Замість музею російського письменника Секретаріат НСПУ пропонує створити музей видатного українського композитора Олександра Кошиця, який мешкав у цьому будинку до 1906 року.

 

Також  НСПУ пропонує передати  всі музейні експонати на архівне зберігання в Національний музей літератури.

 

«Серед постраждалих від постійних обстрілів і бомбувань із боку росії є не лише українські громадяни, а й культурні заклади України — школи, бібліотеки, університети тощо, і деякі з них геть зруйновані й уже не підлягають відбудови. Тому виникає закономірне питання: чи може — після жаху смертей і руйнувань, який чинить росія в Україні, після проявів геноциду і намагання знищити українську державність, — в самому центрі Києва й далі працювати музей письменника, який люто ненавидів Україну і її незалежність, а також паплюжив, як тільки міг, її у своїх творах, зокрема у романі “Біла гвардія”?», — наголошують у заяві.

 

НСПУ зазначає, що освітня організація «Експертний корпус», яка висвітлює культурно-історичні теми, довела, що Булгаков є ідеологом «русского міра». 

 

«Булгаков — один із предтеч цього горезвісного «русского міра», і це яскраво відбито в його небезпечних книжках, де він оспівав і возвеличив не лише царат і монархію, а  й нелюдську жорстокість, яка притаманна росіянам і є основною рисою російської нації. Його зневажливе пихате ставлення до України викликає тільки щирий гнів і відчуття огиди», — зазначають члени спілки письменників.

 

Нагадаємо, у Києві демонтували меморіальну дошку Булґакову. Його твори вирішили не вилучати зі шкільної програми.

 

Читайте також: Ткаченко: Зносити пам’ятники Булґакову було б дивно

 

Чільна світлина: Вікіпедія