ЗНО

Спілка письменників засудила ініціативу щодо вилучення української літератури із ЗНО

05.10.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Національна спілка письменників України виступила із заявою, у якій засудила ініціативу Українського центру оцінювання якості освіти щодо виключення із ЗНО української літератури для більшості спеціальностей. Текст заяви опублікували на офіційному сайті НСПУ.

 «Національна спілка письменників України виступає категорично проти скасування комплексного ЗНО з української мови та літератури, тому що цей небезпечний крок спрямований упослідити українську мову та літературу як предмет вивчення і підірве підмурки конкурентоспроможності нашої літератури у світі», – говориться у тексті заяви.

 

Також в НСПУ наголошують, що знання української мови, історії України, української літератури – це питання національної безпеки держави, і закликають Український центр оцінювання якості освіти та Міністерство освіти й науки України відхилити запропоновані зміни у «Проєкті умов прийому до закладів вищої освіти» та негайно вжити заходи щодо запобігання внесенню змін до нормативно-правових актів, які регулюють процедуру ЗНО.

 

Нагадаємо, що 14 вересня 2020 року Український центр оцінювання якості освіти запропонував виключити складання обов’язкового комплексного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури для більшості спеціальностей. Натомість пропонується залишити обов’язковим ЗНО лише з української мови, а комплексний тест з української мови та літератури зробити необхідним тільки для вступу на спеціальності «з підвищеними вимогами до гуманітарних знань».

 

Аналогічна пропозиція зафіксована і в проєкті умов прийому до закладів вищої освіти на 2021 рік, розроблених відповідно до Закону України «Про вищу освіту».

 

Раніше повідомлялося, що члени Українського ПЕН також висловили занепокоєння щодо ініціативи Українського центру оцінювання якості освіти щодо змін у ЗНО, які стосуються української літератури.

 

Як відомо, 2020 року зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури не склали 8,32% усіх учасників. Це близько 23 тисяч осіб.