* ESC - закрити вікно пошуку
бюджет
Стало відомо, скільки коштів виділять на підручники у 2025 році
10.11.2024Усього на видання, закупівлю і доставлення підручників для школярів і вчителів у державному бюджеті 2025 року виділяють 1,72 мільярда гривень. Про це йдеться у проєкті бюджету до другого читання.
Уряд оновив проєкт Державного бюджету на 2025 рік до другого читання. Серед змін — збільшення видатків на видання, закупівлю і доставлення підручників для школярів і вчителів у розмірі 323,9 мільйона гривень. У першому читанні уряд пропонував витрати на підручники у розмірі 1,39 мільярда гривень.
Ці кошти перерозподілили шляхом зменшення видатків на відновлення зруйнованих чи пошкоджених закладів вищої й фахової передвищої освіти.
Крім того, у першому читанні уряд пропонував профінансувати освіту на 169,3 мільярда гривень. Серед витрат на освіту:
- заробітна плата вчителям на рівні 2024 року (попри скорочення кількості учнів) — 103,2 млрд грн;
- гранти на здобуття вищої освіти — 28 млрд грн;
- здорове харчування учнів початкових класів — 2,9 млрд грн.
У другому читанні виділили 24 мільярди гривень додаткових видатків на освіту. 12 мільярдів Кабмін призначив на доплати вчителям, ще 12 — на інвестиційні проєкти в освіті.
Як повідомлялося, підручник з німецької мови для 2-го класу отримав золоту відзнаку від престижної премії для навчальних матеріалів.
Нагадаємо, видавництво «Атлант», до якого входить видавництво «Ранок», звинуватили у продажу шкільних підручників за завищеними цінами. Згодом директор пояснив ціноутворення.
Читайте також: «Якісніші», «складні й нецікаві» — батьки учнів по-різному оцінили шкільні підручники
Українські букварі: латентні ідеології та потреба оновлення
Чільне фото: Юлія Березовська\Пресцентр НБУ, Freepik
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості