інклюзивність

Стали відомі переможці інклюзивного літконкурсу імені Дмитра Ружевича

17.05.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журі інклюзивного літературного конкурсу для дітей та юнацтва імені Дмитра Ружевича визначило переможців у трьох номінаціях. Імена лауреатів оголосили під час пресконференції в Українському кризовому медіацентрі.

  • У номінації «Підлітки» перемогли Пасько Максим з Києва (з оповіданням «Внутрішня сила») і Гафяк Олена з Кременчука (з твором «Його мрія»);
  • У категорії «Діти» переміг Полонський Артем з Полтавщини (з твором «Про мене»);
  • У категорії «Юнацтво» перемогу здобув Паньков Олександр з Дніпропетровської області (з оповіданням «Зона»).

 

Фіналістам конкурсу будуть відправлені набори сучасних українських книжок від партнерів конкурсу. Вони також матимуть змогу особисто поспілкуватися з українськими письменниками, які пишуть на тему інклюзії, а також отримати рік творчої промоції від Видавничого центру «12».

 

Роботи переможців і фіналістів опублікують в електронній збірці конкурсу.

 

Загалом цьогоріч на конкурс надійшли 153 роботи від учасників до 18 років з різних міст і містечок України.

 

Нагадаємо, що конкурс назвали на честь наймолодшого бібліотекаря України та рекордсмена Книги рекордів України Дмитра Ружевича. Хлопець народився у селі Сергіївка на Донеччині й у дев’ятимісячному віці лікарі діагностували у нього спінальну атрофію Вердінга-Гофмана.

 

«Дмитро прожив коротке, але яскраве життя. Через важку хворобу хлопець був змушений пересуватися у кріслі колісному. Але це не завадило йому стати рекордсменом України як наймолодшому директору приватної бібліотеки», – розказала одна з організаторок конкурсу Євгенія Пірог.

 

Завдяки любові до читання Дмитро потоваришував з багатьма українськими письменниками та видавцями, побував на Книжковому Арсеналі у Києві та відвідав музей Гаррі Поттера у Великій Британії. Дмитро Ружевич помер у 2018 році, у віці 15 років.

 

За словами організаторки конкурсу, це перший в Україні інклюзивний літературний конкурс, який популяризує читання. Його організували у 2019 році директорка «Видавництво 12» Олена Осмоловська при підтримці Донецької ОДА. Цього року до організації долучився також Український інститут книги.

 

Як відомо, у 2019 році до журі конкурсу надійшло 49 рукописів з усієї України. Тоді переможцями стали 9-річна Аліса Єфімова з Дружківки, 14-річна Марія Ступак з Києва та 17-річний Данило Баджи з Маріуполя.

 

Раніше повідомлялося, що став відомий лавреат II Міжнародної премії короткої прози імені Василя Портяка.

 

Читайте також: Любов, смерть, інклюзивність, булінг: як видавці розповідають про це дітям