Календар подій

Стартує Дискусійний ПЕН-клуб. Перша розмова – з Мирославом Мариновичем

15 жовтня стартує оновлений Дискусійний ПЕН-клуб. Це означає, що протягом наступних 12 місяців відбуватимуться дискусії та публічні інтерв’ю за участі інтелектуалів, письменників, журналістів, філософів, науковців та лідерів думок. Події будуть в онлайн-форматі й транслюватимуться на Facebook-сторінках Українського ПЕН та партнерів.

 

Перша подія – онлайн-інтерв’ю із Мирославом Мариновичем, правозахисником, публіцистом, релігієзнавецем, віцеректором Українського католицького університету у Львові та почесним президентом Українського ПЕН. Розмову вестиме Мирослава Барчук – журналістка, ведуча програм “Зворотній відлік” і “Святі та грішні” на Суспільному.

 

Тема розмови: “Україна на зламі епох: Як зберігати коріння у часи радикальної швидкості”.

Онлайн-інтерв’ю відбудеться 15 жовтня о 19:00. Деталі за посиланням.

 

22 жовтня відбудеться перша дискусія сезону: “Українсько-польський діалог півстоліття тому і тепер”. Розмова буде присвячена 100-літтю публіциста, професора політології Вільного Університету Берліна Богдана Осадчука, а також його листуванню з головним редактором часопису Kultura Єжи Ґедройцем.

 

Учасники розмови:

  • Богуміла Бердиховська – публіцистка, українознавиця.
  • Оля Гнатюк – українознавиця, перекладачка, професорка Києво-Могилянської академії;
  • Мирослав Маринович – правозахисник, публіцист, релігієзнавець віцеректор Українського католицького університету у Львові;
  • Микола Рябчук – журналіст, публіцист, поет, прозаїк, перекладач, колумніст.

 

Модеруватиме розмову Віталій Портников – публіцист, телеведучий.

Ця дискусія відбудеться 22 жовтня о 19:00. Деталі події за посиланням.

 

Дискусійний ПЕН-клуб – це спроба вийти за межі соцмереж, де обговорення частіше перетворюються на сварки, ніж на аргументований обмін думками, а також за межі псевдодебатів на телебаченні, де сценарій розмови визначається інтересами власників медіа. Натомість мета Дискусійного ПЕН-клубу – осмислити у діалозі нагальні питання і сприяти розвитку громадянського суспільства, формувати культуру поваги до співрозмовника і вміння чути іншого.

 

Читайте також: ПЕН-клуб висловив занепокоєння щодо вилучення української літератури із ЗНО

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект