Ноам Хомський

Стівен Фрай та Ноам Чомскі закликали владу Еміратів звільнити ув’язнених письменників

27.02.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Під час літературного фестивалю Hay Festival, який щорічно відбувається в Уельсі, Стівен Фрай та Ноам Чомскі підписали відкритий лист із закликом до влади Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) звільнити ув’язнених письменників та продемонструвати свою прихильність до свободи слова. Про це повідомляє видання The Bookseller.

У відкритому листі, опублікованому 24 лютого, письменники та організації, включно з PEN International та Amnesty, закликали звільнити всіх, хто потрапив до в’язниці в ОАЕ.

 

У листі зазначається: «У межах Hay Festival Міністерство толерантності ОАЕ просуває платформу для свободи вираження поглядів, тримаючи за ґратами громадян та жителів Еміратів, які мають та поділяють свої власні погляди та думки».

 

Серед іншого, у листі згадується справа правозахисника Ахмеда Мансура, якого 10 років тримають у в’язниці за повідомлення в соціальних мережах, які «образили статус та престиж» ОАЕ. Мансура тримають в ізольованій камері у в’язниці Аль-Садр без ліжка та книжок, а за 3 роки ув’язнення до нього допустили лише кілька відвідувачів.

 

«Ми закликаємо уряд Еміратів розглянути можливість беззастережно звільнити наших ув’язнених друзів та колег, а також водночас дозволити в’язням совісті отримувати книги й читати матеріали, регулярно бачитися з родиною, дозволити відвідувати їдальню або виходити на вулицю під сонце», – говориться у тексті листа.

 

Директор фестивалю Пітер Флоренс також додав: «Для нас важливо бути причетними. Письменники на фестивалях проводять дискусії та ставлять питання, що стосуються найбільших проблем нашого часу, включно з питаннями свободи слова. Програма фестивалю зосереджена на арабських письменниках, серед яких багато романістів і поетів, які перебувають поряд з англомовними та франкофонними авторами, що пишуть про арабський світ. Ми раді бути частиною цих дискусій, а наші партнери також підтримують такі прагнення».

 

Раніше повідомлялося, що понад 200 письменників і культурних діячів виступили проти примусового розділення індійського штату Джамму і Кашмір на два окремих адміністративних утворення, а також скасування його особливого статусу.