Джоан Роулінг

Стівен Кінг та Маргарет Етвуд стали на захист прав трансгендерів

14.10.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

1200 літераторів США та Канади, серед яких: Стівен Кінг, Маргарет Етвуд, Ніл Гейман підписали відкритого листа на підтримку транс та небінарних спільнот. Про це пише The Guardian.

 

Звернення є продовженням схожого листа письменників Великої Британії та Ірландії. Листи з’явилися внаслідок жорстокої суперечки з приводу коментарів Джоан Роулінг щодо транс-прав, зокрема її зауваження, що «якщо стать не є реальною, жива реальність жінок всього світу стирається».

 

30 вересня понад 200 британських та ірландських письменників, серед яких: Жанетт Вінтерсон та Мелорі Блекман, надіслали «послання любові та солідарності для транс- та небінарної спільноти». Через день понад 1500 представників видавничого світу приєдналися до них, стверджуючи, що «небінарне життя є дійсним, транс-жінки є жінками, транс-чоловіки – чоловіками, транс-права – це права людини».

 

У США та Канаді лист підписали понад 1200 членів книжкової спільноти, серед яких: Роксан Гей, Ніл Гейман, Джон Грін, Н.К. Джемісін та Енджі Томас.

 

«Ми – письменники, редактори, журналісти, агенти та професіонали у різних напрямках видавничої справи. Ми віримо в силу слова. Ми хочемо зробити свій внесок, щоб допомогти повернути криву історії у бік справедливості та чесності. З цією метою ми говоримо: небінарні люди є небінарними, транс-жінки є жінками, транс-чоловіки є чоловіками, транс-права – це права людини. Ваші займенники мають значення. Ви маєте значення. Вас люблять», – йдеться в листі.

 

«Коли Дж. К. залучили до [дебатів у Великобританії щодо прав трансгендерів], це надало легітимності тому, що раніше здавалося другорядним. Це стало більш прийнятним, тому що люди знають Дж. К. через Гаррі Поттера. Іноді вам потрібно поставити своє на карту і сказати: «Я не згоден з тим, що відбувається»», – заявила ініціаторка листа Морін Джонсон.

 

Після того, як Роулінг включила у свій новий роман серійного вбивцю, який іноді носить жіночий одяг, щоб заманити своїх жертв, вона зазнала онлайн-атак. Після цього письменники ініціювали лист на підтримку Роулінг перед «натиском зловживань, що підкреслює підступні авторитарні та мізогіністичні тенденції в соцмережах».

 

Публічну онлайн-петицію на підтримку Роулінг підписали понад 18 тис. осіб.

 

Читайте також: ЛГБТ у світовій літературі: античні міфи, класика та дитячі казки про пінгвінів-геїв