видавнича справа

Створили чорнило, яке можна стирати й відновлювати до 50 разів

07.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Дослідники з Каліфорнійського університету в Ріверсайді розробили чорнило, яке за певних умов може темніти та стиратися. Дослідження розміщене на сайті Wiley Online Library. 

Нова технологія передбачає до 50 циклів запису і стирання тексту без втрати контрасту.

 

Чорнило створене на основі нанокристалів титану з трьох нетоксичних компонентів. Темніти їх змушує взаємодія з ультрафіолетом, а зникати – окиснення киснем.

 

Для створення напису необхідне 30-секундне опромінення ультрафіолетовими променями з довжиною хвилі менше 400 нанометрів. Вчені підкреслили, що для цього не потрібне сильне джерело світла — важливий саме необхідний діапазон.

 

Під час експериментів автори створювали візерунки або друкований текст. Вони також робили запис від руки за допомогою лазерної ручки. Обидва варіанти давали висококонтрастний малюнок, який залишався стабільним протягом багатьох годин. Він зникав лише при нагріванні, або повільно вицвітав через окиснення. 

 

Крім того, продовжити термін служби друку можна, покривши поверхню плівки захисним шаром із нетоксичного полімеру, це захистить поверхню від кисню.

 

За словами команди, нове чорнило покликане скоротити кількість паперових відходів. 

 

Нагадаємо, що дослідники університету в Базелі виявили лист, написаний християнином, який датується 230-м роком нашої ери.

 

Читайте також: Еволюція форматів: від глиняної таблички до електронної книжки