Андрій Хаєцький

Суд арештував поета Андрія Хаєцького через минулорічну пожежу в Одесі

26.05.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Київський районний суд Одеси арештував одеського поета та колишнього заступника директора з адміністративно-господарської роботи коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу через минулорічну пожежу, яка забрала життя 16 людей. Про це повідомила громадська активістка Олена Ротарі.

Слідство закидає Андрію Хаєцькому порушення правил пожежної безпеки. Хоча, як повідомила громадська діячка Олена Ротарі, у посадовій інструкції підозрюваного вказано, що він не відповідав за пожежну безпеку.

 

«Там вказано, що він мав організувати процес навчання відповідальних осіб. Відповідальними за пожежну безпеку в коледжі були Коваль О. П., а будівлі на Троїцькій – Фоміч Т. Г., про це свідчить документ про оплату за їх навчання у вересні 2019 року», – пише Ротарі.

 

Крім того, Ротарі наголошує, що 4 листопада Хаєцький попередив керівництво закладу, що звільняється через стан здоров’я. За словами активістки, нещодавно чоловік переніс операцію на серці. Вона вважає, що Хаєцький мав відпрацювати два тижні, а 18 листопада вийшов наказ про звільнення.

 

Також у прокуратурі наголошують, що підозрюваний нібито переховувався від слідства та перебував у розшуку. Ротарі також спростовує цю інформацію, оскільки, за її словами, Хаєцький до арешту офіційно працював у державній установі та сам прийшов до суду.

 

Наразі в соціальних мережах розгорнулася масштабна акція на підтримку Хаєцького. До неї долучилися відомі культурні діячі, волонтери, чиновники та блогери. 28 травня має відбутися апеляція. Того ж дня активісти запрошують на 11:30 до Апеляційного суду, щоб підтримати Андрія Хаєцького й не дати слідчим сфальсифікувати справу.

 

«Груднева пожежа в одеському коледжі економіки й права – трагедія національного масштабу, і Андрій, уже там не працюючи, переживав її болісніше за багатьох інших, бо любив своїх студентів, поважав колег. І я зблизька й у деталях знаю, як він переймався чужою недбалістю щодо будівлі, яка й стала причиною трагедії, і яку тепер намагаються повішати на нього. Всі докази проти нього – чиста фікція, кожен можна неспростовно розбити», – написала на своїй сторінці у Facebook письменниця Катерина Калитко й також закликала усіх небайдужих долучитися до акції підтримки 28-го травня.

 

Андрій Хаєцький (нар. 7 січня 1988 року, Одеса) — український поет, громадський діяч, засновник літературних проєктів, член ради з питань культури та мистецтва при голові Одеської обласної державної адміністрації. Перші вірші почав писати ще у школі російською мовою, однак з 2012 року повністю перейшов на українську. У 2015 році брав участь у Першому міжнародному літературному фестивалі в Одесі. У тому ж році був учасником культурно-мистецького проєкту «Бесарабські діалоги». Автор поетичної збірки «Три крапки».

 

Нагадаємо, що пожежа в будівлі коледжу економіки та права в Одесі спалахнула 4 грудня 2019-го року. Тоді підрозділи ДСНС врятували та евакуювали 40 осіб. Після пожежі також повідомлялося про 15 зниклих безвісти. За підсумками пошуково-рятувальних робіт стало відомо про 16 загиблих, із яких один – працівник ДСНС.

 

Згодом Кабінет Міністрів створив комісію з розслідування причин пожежі, а 8 грудня в Україні оголосили день жалоби. За фактом пожежі відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України. Розглядаються три версії виникнення займання: підпал, аварійна робота електрообладнання та необережне поводження з вогнем.

 

Джерела: opinionua.com, Facebook Новинарня.