кримінальна відповідальність

Суд на Рівненщині зобов’язав правопорушника читати «Кайдашеву сім’ю»

04.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Районний суд селища Гоща, що на Рівненщині, зобов’язав чоловіка, який крав у сестри, прочитати Цивільний кодекс України і повість Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я». Про це йдеться у вироку суду.

Чоловіка звинувачують у крадіжці в сестри будівельних інструментів і металевого каркаса воза загальною вартістю в понад 6 тисяч грн. У суді він заявив, що ці речі належать йому, а сестра збирається продавати успадкований будинок. За словами жінки, їхня матір нічого не залишила братові у спадок.

 

«Напередодні до цього домогосподарства приїжджав брат потерпілої, казав, що хоче забрати своє, воза, інструменти. Потерпіла викликала поліцію, обвинувачений поїхав, але залишив записку з погрозами. Стверджує, що обвинувачений почав приїжджати до неї після того, як її чоловіка мобілізували до ЗСУ, зривав замки, викидав речі. Писав СМС з погрозами й побажаннями смерті», — повідомляють у вироку суду.

 

Суд визнав чоловіка винним і призначив покарання: 5 років позбавлення волі умовно з іспитовим терміном на один рік. Також він має прочитати Цивільний кодекс України і повість Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я».

 

«Суд ухвалив покласти на засудженого обов’язки … дотримуватися встановлених судом вимог щодо вчинення певних дій, а саме: прочитати Розділ І “Право власності” Книги ІІІ “Право власності та інші речові права” та Книгу VI “Спадкове право” Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року; прочитати роман “Кайдашева сім`я” автора ОСОБА_20, написаний 1878 року», — ідеться у вироку.

 

Як повідомлялося, раніше подібні вироки виносив Приморський районний суд Одеси: у 2022 році винуватець мав прочитати Плохія й Іваничука, іншого правопорушника зобов’язали прочитати книжки про радянські репресії.

 

Читайте також: Хто наступний за Кайдашами? – що з укркласики можна перетворити на серіали

 

Чільна ілюстрація: А. Базилевич