література

В Одесі суд присудив винуватцю прочитати Плохія й Іваничука

28.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Приморський районний суд Одеси присудив чоловіку, який у соціальних мережах писав антиукраїнські пости, прочитати твори про історію України. Рішення опубліковане у судовому реєстрі. 

У забороненій в Україні соцмережі «Одноклассники» громадянин закликав до насильницької зміни та повалення конституційного ладу. 

 

Під час судового засідання чоловік визнав свою провину та розкаявся. Тепер він повинен прочитати твори Сергія Плохія «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності» та Романа Іваничука «Орда».

 

Також ЗМІ пишуть, що чоловік після того, як побачив воєнні злочини росії під Києвом — самостійно видалив публікації та почав допомагати ЗСУ медикаментами. Суд звільнив громадянина від покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі та замінив його на випробувальний термін на три роки. 

 

Нагадаємо, що раніше Приморський районний суд Одеси зобов’язав проросійського інтернет-агітатора прочитати книжки українських письменників про радянські репресії, а саме твори Івана Багряного «Тигролови», Василя Барки «Жовтий князь» та Уласа Самчука «Марія».

 

Також у 2021 році Малиновський суд Одеси призначив винному читання дитячого роману «Поліанна» Елеонор Портер. 

 

Джерело: Odessa.online