* ESC - закрити вікно пошуку
Vivat
Суд таки заборонив книжку про Стуса
19.10.2020Дарницький районний суд міста Києва заборонив розповсюдження книжки Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» до усунення з неї інформації, що порушує право Медведчука на повагу до честі та гідності. Таке рішення було винесене на засіданні 19 жовтня.
Суд вирішив позовні вимоги Віктора Медведчука до Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat задовольнити частково.
«Визнати недостовірною та такою, що порушує особисті немайнові права Медведчука Віктора Володимировича на повагу до гідності, честі, недоторканості ділової репутації, інформацію, поширену в книзі «Справа Василя Стуса» в розділі «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?»…
Визнати такою, що порушує особисте немайнове право на використання імені Медведчука Віктора Володимировича без його згоди, інформацію, поширену в книзі «Справа Василя Стуса», а саме: в розділах, під назвами «Кримінальна справа №5 – книга життя і смерті Василя Стуса» та розділі «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?» та дає можливість ідентифікувати Медведчука Віктора Володимировича як персонажа (дійової особи) твору…
Зобов’язати Кіпіані Вахтанга Теймуразовича, ТзОВ «Видавництво «Віват»» видалити із книги «Справа Василя Стуса», а саме із розділів, під назвами «Кримінальна справа №5 – книга життя і смерті Василя Стуса» та «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?» інформацію про особу Медведчука Віктора Володимировича.
Заборонити Кіпіані Вахтангу Теймуразовичу, ТзОВ «Видавництво «Віват»» розповсюджувати надрукований тираж книги «Справа Василя Стуса» та подальше його тиражування до усунення порушеного особистого немайнового права Медведчука Віктора Володимировича.
Заборонити Кіпіані Вахтангу Теймуразовичу, ТзОВ «Видавництво «Віват»» при поширенні інформації, пов’язаної із книгою, під назвою «Справа Василя Стуса» у пресі, по радіо, ТБ, у мережі Інтернет та в інших ЗМІ, використовувати інформацію, яка міститься в розділах, під назвами «Кримінальна справа №5 – книга життя і смерті Василя Стуса» та «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?» та дає можливість ідентифікувати Медведчука Віктора Володимировича як персонажа (дійової особи) твору без його згоди.
В решті позову Медведчука Віктора Володимировича до Кіпіані Вахтанга Теймуразовича, ТзОВ «Видавництво «Віват»» відмовити.
Відмовити у задоволенні позовних вимог Медведчука Віктора Володимировича до приватного підприємства «Юнісофт»», – йдеться в ухвалі суду.
Рішення може бути оскаржене у Київському апеляційному суді протягом 30 днів.
Вахтанг Кіпіані так прокоментував рішення Дарницького суду: ««Іменем України». Суддя Заставенко вирішила, що 6 епізодів книги «Справа Василя Стуса» є неправдою. Два смішних моменти – не можу тепер згадувати всує тов. Медведчука, але називати «сином поліцая» можна».
Також він додав, що за годину після озвучення рішення суду «Справу Василя Стуса» розкупили. Це сталося вже вдруге. У липні, на тлі суду, читачі так само розкупили тираж книжки.
Новий наклад обіцяють обов’язково додрукувати. Передзамовлення можна зробити на сайті видавництва Vivat або приватним повідомленням Вахтангу Кіпіані у Facebook.
Нагадаємо: Віктор Медведчук подав до суду позов з вимогою заборонити продаж книжки «Справа Василя Стуса» у серпні 2019 року. Перше засідання у цій справі відбулося у Дарницькому суді 2 жовтня 2019 року.
Генеральна директорка видавництва Viva Юлія Орлова вважає, що позов Медведчука є спробою тиску на свободу слова і друку.
Читайте також: «Я відмовляюсь від адвоката Медведчука»: що ховає в собі книжка про Стуса
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості