злочини рф

Суд у рф відмовив політв’язню Марлену Асанову в переведенні із Мордовії

16.08.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Російський суд відмовив кримському політв’язню Марлену Асанову в переведенні з колонії в Мордовії ближче до дому. Про це повідомляє медіа «Ґрати».

Протягом півтора року кримський політв’язень Марлен Асанов намагався добитися права на частіші зустрічі зі своїми родичами в російській в’язниці. Його захисники спочатку звернулися до Федеральної служби виконання покарань росії, а потім подали позов до суду, вимагаючи перевести його в іншу колонію, щоб родичам не довелося долати понад 1700 кілометрів для відвідування, але суд відхилив їхні вимоги.

 

Марлен Асанов, філолог кримськотатарської мови та колишній власник етнокафе «Салачик» у Бахчисараї, перебуває за ґратами майже сім років з жовтня 2017 року. ФСБ Криму звинуватила його у зв’язках з ісламською політичною партією Хізб ут-Тахрір, яка з 2003 року визнана терористичною організацією в росії, але не заборонена в Україні та більшості європейських країн. Асанов разом з Тимуром Ібрагімовим, Меметом Бєляловим, Сейраном Салієвим, Сервером Зекір’яєвим та Ернесом Аметовим був звинувачений у зв’язках з цією організацією. Насправді звинувачені були активними учасниками громадського об’єднання «Кримська солідарність», яке надавало допомогу кримчанам, що зазнали переслідувань за політичними або релігійними мотивами.

 

У 2022 році, після того, як апеляційний суд підтвердив обвинувальний вирок у вигляді 19 років позбавлення волі, Марлена Асанова етапували до Мордовії, більш ніж за півтори тисячі кілометрів від дому, для відбування терміну в колонії суворого режиму.

 

За інформацією громадського об’єднання «Кримська солідарність», Марлен Асанов — єдиний із політичних в’язнів Криму, хто опинився в мордовській колонії.

 

Адвокат Еміль Курбедінов подав заяву до ФСВП росії з проханням перевести Асанова в іншу колонію, ближче до місця проживання його родини. 29 червня 2023 року ФСВП відмовила в цьому запиті, пославшись на «відсутність законних підстав» і наголосила, що Асанова засуджено за «організацію діяльності терористичної організації та приготування до насильницького захоплення влади».

 

Повторний суд знову відхилив прохання Марлена Асанова, його захист не погодився з цим рішенням і готує апеляційну скаргу.

 

Як відомо, раніше російська окупаційна влада Криму провела обшук у помешканні правозахисниці Лутфіє Зудієвої  через поширення матеріалів «Радіо Свобода» без маркування медіа як «іноагента».

 

Читайте також: Брехня завжди приречена на смерть. Історія кримського журналіста Марлена Асанова

 

Чільне фото: Кримська солідарність