злочини росії

Окупаційна влада Криму обшукала дім кримськотатарської активістки Лутфіє Зудієвої

26.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

22 лютого російські силовики затримали кримськотатарську правозахисницю й активістку «Кримської солідарності» Лутфіє Зудієву, а в її будинку, що в тимчасово окупованому Джанкої, провели обшук. Про це повідомили на фейсбук-сторінці громадської ініціативи «Кримська солідарність».

Обшук провели уранці, під час нього російські силовики забрали реєстратор відеоспостереження, всі телефони, флеш-накопичувачі та ноутбук. Адвокатів Еміля Курбедінова й Едема Семедляєва до будинку не пропустили.

 

«О 6-й ранку я прокинувся від тупоту. Подивившись на камеру, я зрозумів, що це співробітники правоохоронних органів. Перестрибнувши через паркан, вони відчинили хвіртку і ввійшли у двір. Вони голосно стукали у двері. Я попросив почекати, бо ми вдягалися. Вони пред’явили ухвалу Київського районного суду, про те, що у нас буде проводиться обстеження. Але практично вони провели обшук, вони скрізь копирсалися, змусили витягувати речі, щоб їх оглянути», — повідомив чоловік активістки Сейтасан Чикієв.

 

Після обшуку в будинку Лутфіє Зудієву відвезли до російського незаконного «Центру протидії екстремізму» у Сімферополі. Активістку тримали там до 12:00.

 

 

Згодом на своїй твіттер-сторінці Лутфіє Зудієва повідомила, що за кілька днів окупаційна російська влада судитиме її за двома адмінпротоколами, складеними так званим «Центром протидії екстремізму». Протоколи склали по частині 2 і 2.1 статті 13.15 КоАП РФ (зловживання свободою масової інформації).

 

 

Як повідомлялося, у серпні 2023 року силові органи російської окупаційної влади Криму масово затримували вільних слухачів та журналістів, які прийшли на судове засідання щодо справи заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та братів Ахтемових, яких російська влада обвинувачує в диверсії. Серед журналістів була і Лутфіє Зудієва.

 

Читайте також: Нові кримські політв’язні. Історія громадянського журналіста й активіста Вілена Темер’янова

 

Чільне фото: Кримська солідарність