злочини росії

Окупанти в Криму незаконно затримали 14 людей, зокрема 2 журналістів

28.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Під будівлею незаконного так званого «Верховного суду Криму» співробітники так званої «поліції» почали масово затримувати вільних слухачів та журналістів, які прийшли на судове засідання у Верховному суді Криму щодо справи заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та братів Ахтемових, яких російська влада обвинувачує в диверсії. Про це повідомили видання «Кримський процес», правозахисна ініціатива «Кримський дискурс» та адвокат Едем Семедляєв.

Загалом російські силовики затримали 14 осіб.

 

«Загалом затримали 14 людей, з них троє жінок. Арештували п’ятьох людей. У всіх інших зібрали відбитки пальців і зразки ДНК, сфотографували, виписали застереження і відпустили», — розповів адвокат Едем Семедляєв.

 

Підставою для затримання, за словами росіян, стало повідомлення на екстрену службу 102 про нібито порушення громадського правопорядку. Затриманих посадили в автобус та відвезли до «Залізничного відділку поліції» для встановлення ідентичності.

 

Як інформує громадське об’єднання «Кримська солідарність», за 15 хвилин до затримання кілька вільних слухачів написали ім’я незаконного «голови суду» скарги через те, що їх росіяни не допустили на судове засідання.

 

У «відділку поліції» утримували Ахтемова Зарема, Аблямітова Керіма, Усеїнова Рустема, Ахтемова Ескендера, Курносова Рустема, Ахтемова Сервера, Усеїнова Сеяре, Тейфука Мансура, Абдурахманова Нарімана, Мустафу Мустафаєва, Джелялова Руслана, Рустема Умерова.

 

Серед затриманих батьки Азіза Ахтемова та двоє журналістів — журналістка видання «Ґрати» Лутфіє Зудієва та кореспондент видання «Грані» Ібраїмов Куламет.

 

«Коли мене забирали, я був на прохідній у суді, розбирався, що мені можна знімати на території суду, і чи є відповідний дозвіл від голови. Коли розмовляв з приставом, підійшли двоє співробітників поліції й запитали, чи є документи із собою, на що я надав їх. Після того, як закінчив з приставом, хотів пройти до суду в канцелярію, щоб уникнути затримання, але номер не пройшов і співробітники попросили пройти відразу до райвідділку і навіть не до автобуса», — розповів про своє затримання журналіст Кримської солідарності Куламет Ібраїмов.

 

Журналістка Лутфіє Зудієва заявила, що дії співробітників «Залізничного райвідділку поліції» незаконні та відмовляється від дактилоскопії та фотофіксації.

 

«Лутфіє Зудієва співпрацює з нашим виданням з моменту відкриття у 2019 році. Вона професійно, дотримуючись журналістських стандартів, послідовно пише про переслідування українських громадян у Криму. Про справу Нарімана Джеляла і братів Ахтемових Зудієва пише із початку кримінального переслідування. Сьогодні планувала написати про фінал цієї історії. “Ґрати” вимагають негайно звільнити журналістку та інших незаконно затриманих сьогодні біля Верховного суду кримчан», — наголосили у виданні «Ґрати».

 

Також від дактилоскопії та фотофіксації відмовилася й мати політв’язня Азіза Ахтемова Зарема Ахтемова.

 

Стосовно Зареми Ахтемової, Руслана Джелялова, Лутфіє Зудієвої та Рустема Усеїнова склали протокол за ч. 1 ст. 20.2.2 КоАП РФ («організація не є публічним заходом масового одночасного перебування та (або) пересування громадян у громадських місцях, публічні призи (або) пересування громадян у громадських місцях»).

 

Через повторне правопорушення щодо кореспондента «Кримської солідарності» Куламета Ібраїмова російські поліцейські склали протокол за ч. 4 ст. 20.2.2 КоАП РФ.

 

Як повідомлялося, так званий «верховний суд» тимчасово окупованого Криму залишив у СІЗО незаконно ув’язнених кримськотатарських активістів із Джанкоя, яких звинувачують у причетності до діяльності ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір».

 

Читайте також: Мій арешт був питанням часу. Історія кримськотатарського активіста Нарімана Джеляла

 

Джерела: Zmina, Ґрати

Чільне фото (Лутфіє Зудієва): Антон Наумлюк, Ґрати