Крим

У Криму окупаційний суд не звільнив із СІЗО 4 кримськотатарських активістів

19.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Так званий «верховний суд» тимчасово окупованого Криму залишив у СІЗО незаконно ув’язнених кримськотатарських активістів із Джанкоя, яких звинувачують у причетності до діяльності ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір». Про це у телеграм-каналі повідомило представництво президента в Автономній Республіці Крим (АРК). 

До 10 квітня у СІЗО триматимуть Едема Бекірова, Енвер Кроша, Вілена Темер’янова і Рината Алієва.

 

«Як повідомив один з адвокатів, окупаційний суд залишив у силі продовження обмежувального заходу для незаконно ув’язнених до 10 квітня поточного року», — повідомили в представництві. 

 

Так званий «верховний суд» Криму не задовольнив апеляційну скаргу адвокатів Ісляма Веліляєва, Марлена Халікова, Софіє Шабанової та Еміля Курбедінова.

 

Кримськотатарські активісти на засіданні «суду» були присутні у форматі відеоконференції із Сімферопольського СІЗО. У зв’язку з цим у представництві президента в АРК звернули увагу правоохоронних органів та прокуратури Криму й Севастополя на грубе позбавлення особистої свободи та кримінальне переслідування громадян України, представників корінного кримськотатарського народу. 

 

«Лише деокупація Кримського півострова поставить крапку в репресіях рф проти наших громадян», — наголосили у відомстві.

 

«Друга сімферопольська справа Хізб ут-Тахрір» або «справа 25» — найбільший кримінальний процес над політв’язнями в окупованому Криму. Серед фігурантів справи – кримськотатарські активісти, журналісти, правозахисники. Їх звинувачують у причетності до організації Хізб ут-Тахрір, забороненої в Росії, але по суті переслідують за журналістську діяльність, активізм, громадянську позицію і нелояльність до окупаційної влади.

 

Як відомо, у Криму окупаційна влада переслідує 11 кримських громадянських журналістів.

 

Читайте також: Нові кримські політв’язні. Історія громадянського журналіста й активіста Вілена Темер’янова

 

Чільна світлина: Аліна Смутко/krymr.org (RFE/RL)