журналісти

У Криму окупаційна влада переслідує 11 кримських громадянських журналістів

14.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

11 громадянських журналістів, кримських татар, стали жертвами політичних переслідувань російською окупаційною владою. Про повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Це чергова хвиля обшуків, які зазвичай трапляються раз на пів року. Як правило, кримських татар звинувачують у причетності до терористичної організації. Жертвами обшуків та затримань часто стають громадянські журналісти та активісти. Наразі 11 кримських громадянських журналістів переслідуються окупаційною владою», – додав аналітик. 

 

Так, 11 серпня у тимчасово окупованому Криму були проведені 8 обшуків, 6 кримських татар були затримані за статтею 205.5 Кримінального кодексу рф «Організація діяльності терористичної організації та участь в діяльності такої організації». 

 

Серед затриманих: громадянський журналіст Вілен Темер’янов та активіст Енвер Крош. Темер’янов має за своїми плечами дві адміністративні справи, одна з яких завершилася кількаденним адміністративним арештом наприкінці 2021 року. Активіста Кроша росіяни у 2015 році катували електрострумом, а у 2018 – посадили під адміністративний арешт.

 

Наразі в ув’язненні перебувають 13 цивільних журналістів громадського руху «Кримська солідарність». Вілен Темер’янов став 14-м цивільним журналістом за ґратами. У російських СІЗО та колоніях перебувають автор інформаційного блогу «Кримська медицина без обкладинки» Ірина Данилович, фрілансер Крим.Реалій Владислав Єсипенко та член редколегії українського журналу «Чорноморська безпека» Олексій Бессарабов.

 

Нагадаємо, що Читомо та Український ПЕН реалізують медіапроєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople), присвячений письменникам і журналістам України та світу, яких переслідують через їхні політичні переконання.

 

Читайте також: Асан Ахтемов: моя головна мета – жити у Криму і бачити мій народ щасливим

 

Фото: DW