Влад Сорд

Суд Вінниці забрав у письменника Влада Сорда орден Богдана Хмельницького

06.05.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Вінницький міський суд визнав українського видавця, письменника і ветерана АТО Влада Сорда винним у незаконному зберіганні ордену Богдана Хмельницького. Про це йдеться у рішенні суду.

 

Суддя забрав орден і наклав штраф у розмірі 1 275 гривень.

 

Як зазначаєтья у матеріалах слідства, Сорд, перебуваючи після обстрілів під Іловайськом у лікарні, отримав від чоловіка в однострої «дубок» орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Тоді в палаті разом з Сордом перебували ще 5-7 бійців.

 

У суді ветеран пояснив обставини отримання нагороди, але додатково зазначив, що орденська книжка з часом була втрачена, тому показати її в суді не може.

 

Суд у своєму рішенні посилається на протоколи про адміністративне порушення видані 29 березня 2021 року, рапорт заступника начальника відділу поліції №2 Вінницького РУП ГУНП від 26 березня, листи керівника Апарату ОП, заступника начальника відділу місцевої поліції від 26 березня, а також протокол добровільної видачі від 29 березня.

 

У протоколах йдеться, що Сорд «незаконно зберігав державну нагороду, а саме: орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, чим вчинив незаконні дії щодо державних нагород».

 

Суд вважає доказом публікацію у фейсбуці депутата, який посилався на відповідь з Банкової про те, що Сорд державними нагородами не нагороджувався.

 

«Зважаючи на вищевказані обставини справи з урахуванням особи порушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення аналогічних правопорушень, суд дійшов висновку про те, що до нього необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з конфіскацією відповідного ордена, оскільки застосування інших заходів судом визнано недостатнім», — йдеться у рішенні суду.

 

Постанова суду підлягає оскарженню через подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.

 

Як повідомлялося, 20 березня Влада Сорда затримали після акції на підтримку Сергія Стерненка під Офісом президента у Києві. Згодом видавцеві повідомили про підозру в «хуліганстві з використанням зброї».

 

Сорда підтримали понад 300 українських митців, які взяли участь у флешмобі «Митці своїх не кидають». Також на підтримку письменника 23 березня під стінами Печерського районного суду пройшов мітинг.

 

Печерський районний суд Києва 23 березня обрав Сорду запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

 

Як відомо, Влад Сорд – автор двох поетичних збірок та збірки оповідань «Безодня», лавреат Міжнародної премії імені Олеся Гончара та фіналіст кількох престижних премій. Зокрема, книжка «Безодня» увійшла до довгого списку Книги року BBC у 2019 році.

 

До 2014 року Влад Сорд жив у Криму, потім був активістом Майдану. Понад чотири роки воював на Донбасі у складі добровольчих формувань «ДУК Правого сектору» та «ОУН», пізніше – на контракті у 93-й бригаді.

 

Після повернення з війни разом з дружиною письменницею Вікторією Гранецькою створив видавництво містичної літератури «Дім химер».