BookChef

Суд визнав, що «Якабу Трейд» боргує BookChef 13 млн грн

26.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Північний апеляційний господарський суд визнав, що заборгованість «Якабу Трейд» перед ТОВ «Видавництво «Букшеф» складає 13 098 170,48 ₴. Про це йдеться у постанові від 15.04.2024 у судовій справі 910/17146/23.

Борг включає основний у розмірі 12 030 915,53 ₴ і штрафні санкції на суму 1 067 254,95 ₴. 

 

Постанова від 15.04.2024 у судовій справі 910/17146/23, що стосується банкрутства ТОВ «Якабу Трейд» і його заборгованості перед видавцями, опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

 

«Це рішення є важливим для підтвердження наших прав як видавця і ділового партнера. Ми впевнені, що це рішення слугуватиме важливим прецедентом для захисту прав кредиторів в подібних ситуаціях», — зазначив директор видавництва BookChef Олександр Кірпічов.

 

 

На запитання Читомо, чи йдеться про книжки, які BookChef постачало з рф для «Якабу Трейд», видавництво відповіло: 

 

«ТОВ “Видавництво “Букшеф” ніколи не постачало книги чи іншу продукцію з рф. Відтак — наявний борг лише за книги, що видані в Україні. Протягом літа 2022 року ТОВ “Якабу Трейд” мало можливість повернути отримані раніше книги, які вони не змогли продати, для зменшення своєї заборгованості. Що вони і зробили. Наявний залишок — це заборгованість за книги, які ми відвантажили “Якабу”, вони їх продали і не розрахувались з нами», — зазначили в BookChef.

 

Натомість у Yakaboo заявили, що після відмови у задоволенні апеляційної скарги компанія оскаржує рішення суду в касаційному порядку, «оскільки переконана в обґрунтованості своєї юридичної позиції».

 

«Суперечка виникла через розрахунки між двома суб’єктами господарювання на початку повномасштабної війни проти України у 2022 році. ТОВ “Якабу Трейд” намагалося вирішити питання досудовим шляхом, однак контрагент займає неконструктивну позицію», — наголосили в Yakaboo й додали, що суд не впливає на фінансовий стан і працездатність книгарні.

 

 

Крім того, книжкова мережа повідомила, що один з її структурних підрозділів ТОВ «Якабу Трейд» звернувся до Господарського суду Києва із зустрічним позовом про заборгованість видавництва BookChef, і у результаті суд задовольнив позовні вимоги ТОВ «Якабу Трейд».

 

Як повідомляє BookChef, видавництво й ТОВ «Якабу Трейд» постачали одне одному продукцію в межах минулої співпраці.

 

«Компанія “Якабу” виграла суд за постачання свого товару нам. Оплата, яку ми призупинили через їхній борг, була 0,2 мільйона гривень. Чому виникла заборгованість? Вони перестали нам платити й ми у відповідь також», — розповіли у видавництві.

 

Як повідомлялося, 17 січня у Господарському суді Києва розглянули позов видавництва BookChef щодо банкрутства ТОВ «Якабу Трейд».

 

Тоді в Yakaboo заявили, що судова справа не впливає на фінансовий стан та роботу книгарні Yakaboo, адже ТОВ «Якабу Трейд» — це один із підрозділів холдингу, який відповідав лише за роботу з постачальниками та видавництвами.

 

Водночас видавництво BookChef зазначило, що ТОВ «Якабу Трейд» заборгувало гроші й іншим видавництвам та постачальникам, окрім BookChef. Це підтвердили й наші джерела.

 

У лютому Господарський суд Києва постановив розпочати процедуру банкрутства одного зі структурних підрозділів книжкової платформи Yakaboo ТОВ «Якабу Трейд». У Yakaboo заявили, що подадуть апеляцію.

 

Як відомо, Yakaboo та інші книжкові мережі заявили, що припиняють співпрацю з видавництвом Bookchef через журналістське розслідування «Сенсор» та OSINT-спільноти «Мольфар», яке показало, що видавництво Bookchef має зв’язки з росією («Деокупація книжкового ринку. Як російські видавці досі заробляють гроші в Україні»).

 

Чільне фото: блог Якабу/фейсбук Букшеф