Календар подій

8.06

Київ

20:00 Зала «ГЕГЕМОН» Кінотеатр «Жовтень» вул. Костянтинівська, 26

Світова прем’єра фільму «Іван і Марта» про Івана Дзюбу

У межах 20 Міжнародного кінофестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться дебютний показ повнометражного неігрового фільму «Іван і Марта» Сергія Буковського про українського літературознавця, дисидента і письменника Івана Дзюбу.

 

Фільм почали знімати з осені 2018 року.

 

«Іван Дзюба. Вчений, дослідник літератури, публіцист, письменник, знана постать покоління шістдесятників. Він першим публічно звинуватив комуністичний режим у переслідуваннях та арештах українських інтелектуалів/-ок — письменників/-ць, вчених, художників/-ць, композиторів/-ок. … Марта Дзюба, дружина Івана — львівʼянка. Вони прожили довге, тривожне, сповнене драматичних подій, але щасливе життя. Їхню історію ми почуємо з вуст Марти, а Івана бачитимемо лише час від часу… Контрапунктом фільму стає день народження Івана Михайловича — 90-річний ювілей, на який зібралися найближчі йому люди. Наш фільм не судилося побачити Івану Дзюбі. Він пішов з життя за день до початку рашистської навали на територію України», — ідеться в описі до фільму.

 

Режисер стрічки — Сергій Буковський, оператор — Роман Єленський, звукорежисери — Ігор Барба, Андрій Рогачов, продюсерка — Оксана Іванюк.

 

Іван Дзюба — літературознавець, літературний критик, дисидент, громадський діяч. Був другим міністром культури України. Герой України. Автор памфлету «Інтернаціоналізм чи русифікація?», учасник протесту проти репресій радянської влади на прем’єрі стрічки Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Пішов з життя 22 лютого 2022 року.

 

Чільне фото: сайт Сергія Буковського

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект