Азербайджан

Тепер про Мавку й Лукаша читатимуть і в Азербайджані

06.11.2021
Леся Українка Азербайджан

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Азербайджані у видавництві Державного центру перекладу Азербайджану вперше азербайджанською мовою видана драма-феєрія «Лісова пісня» Лесі Українки. Книга вийшла за підтримки УІК в рамках програми підтримки перекладів «Translate Ukraine», повідомляє УІК.

 

Видання присвячене до 150-річчя видатної української поетеси, письменниці, перекладачки Лесі Українки. Книга перекладена відомим азербайджанським поетом, перекладачем Саламом Сарваном.

 

Державний центр перекладу Азербайджану (Azərbaycan Dövlət Tərcümə Mərkəzi) уже розпочав піар-підтримку видання.

 

«Видання книги є надзвичайно важливим кроком у популяризації класики української літератури у світі, зокрема, у тюркськомовних країнах. Це важлива подія у розвитку українсько-азербайджанського літературного процесу. Завдяки підтримці Українського інституту книги та реалізації проєкту Державним центром перекладу Азербайджану азербайджанський народ приєднався до святкування 150-річчя Лесі Українки. Ця книга відкриє для азербайджанців чарівний і глибокий світ української міфології та народних звичаїв, вірувань, вони матимуть можливість більше пізнати культуру та самобутність українського народу», – повідомляють в УІК.

 

Книжка буде розповсюджена у книгарнях та бібліотеках Азербайджану.

 

Як відомо, Салам Сарван також – один із перекладачів Антології сучасної української поезії та автор передмови до цієї книги, що була видана у 2017 році Державним центром перекладу Азербайджану.

 

Як повідомлялос, у жовтні в Азербайджані у видавництві «Мутарсім» вийшла антологія української поезії.

 

Нагадаємо, до 150-річчя Лесі Українки за кордоном вийшло чимало видань творів авторки. Так вперше видали твори Лесі Українки арабською, а болгарською мовою видали її поему «Бояриня». Італійською мовою вийшла збірка творів Лесі Українки під назвою «Вільні іскри мого голосу». У Білорусі вийшла книжка про Лесю Українку й білоруську поетку Алоїзу Пашкевич.