пропаганда рф

Терористи «ДНР» вилучають «екстремістську літературу» з окупованих міст

25.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Терористи «ДНР» проводять чистку української літератури в бібліотечних фондах на тимчасово захоплених територіях Донецької області. Про це повідомляють підконтрольні окупантам ЗМІ. 

Зокрема вони вилучають книжки присвячені історії, політиці, діяльності ОУН, УПА, державній символіці України релігійним діячам та Адольфу Гітлеру. Також у перелік «екстремістських видань» потрапили й збірки віршів про Степана Бандеру, а також книжкова серія «Бібліотека полку „Азов“», книжка про історію Народного руху України.

 

Вилучення відбувається з ініціативи так званого «Міністерства культури ДНР». Задля цього окупанти організовують серію виїздів на новозахоплені території. Наразі вони виявили близько 2000 таких видань. 

 

Роботу з вилучення книжок будуть вести щоденно, планують охопити понад 70 бібліотек. На сьогодні «чистку» вже пройшли фонди бібліотек у Миколаївці, селі. Бугас і дитячій бібліотеці селища Мангуш.

 

Нагадаємо, що окупаційні війська вилучають та знищують українську літературу й підручники історії на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей. 

 

Як відомо, російські окупанти відправили з окупованого Криму майже 1,5 тис. пропагандистських книжок на тимчасово захоплені території Херсонської й Запорізької областей.

 

Джерело: ДАН