пропаганда рф

Окупанти планують розповсюдити 1,5 тис. пропагандистських книжок на захоплених територіях

07.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Російські окупанти відправили із окупованого Криму майже 1,5 тис. пропагандистських книжок на тимчасово захоплені території Херсонської й Запорізької областей. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

«Метою цих дій є спаплюження історії України та її діячів. Такі методи були притаманні радянським узурпаторам, які знищували історію України та ідентичність українського народу і нав’язували свою ідеологію», написала омбудсменка. 

 

Денисова зазначає, що таким чином російські окупанти грубо порушують декларації Генеральної Асамблеї ООН, Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, Женевської конвенції  про захист цивільного населення під час війни.

 

Нагадаємо, що окупаційні війська вилучають та знищують українську літературу й підручники історії на тимчасово окупованих територіях. 

 

Крім того, у Мелітополі під брендом місцевої газети російські загарбники друкують агітки, а у соціальних мережах знайшли «посібник» окупантів для створення фейків проти України.