російсько-українська війна

У Мелітополі під брендом місцевої газети окупанти друкують агітки

07.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Російські військові у Мелітополі друкують агітаційні матеріали та пропаганду під виглядом місцевої газети «Мелитопольские ведомости» («МВ»). Про це повідомив керівник медіахолдингу Михайло Кумок у коментарі для ЗМІ.  

Видавець розповідає, що у Мелітополі окупанти безкоштовно роздають друковану агітацію з логотипом газети та наповнення, до якого редакція не має жодного відношення. 

 

«Нашим виданням довіряли. Як тепер пояснити читачам, що наш бренд використовують незаконно? Серед них і читачі, які не мають доступу до інтернету. У місті навіть мобільний зв’язок ненадійний. Ми сподіваємося на підтримку електронних ЗМІ та на те, що мелітопольцям перекажуть новини про нас», – зазначив Михайло Кумок.

 

За словами керівника, колектив медіахолдингу остаточно втратив доступ до робочих місць з 23 березня 2022 року. 

 

Тоді ж ЗМІ повідомляли, що окупанти фактично викрали трьох журналісток медіахолдингу «Мелитопольские ведомости» – Євгенію Борян, Юлію Ольховську та Любов Чайку та намагалися змусити їх працювати на російську пропаганду. 

 

Потім, російські військові викрадали і всю родину Михайла Кумка. Видавець каже, що нагадав росіянам, що є громадянином Ізраїлю.

 

Медіахолдинг «МВ» – найбільша медіакомпанія Мелітополя та один з лідерів медіаринку Запорізької області. Видає газети «Мелитопольские ведомости», «Надежда», «Програмка». Також до медіахолдингу входить сайт mv.org.ua, рекламне агентство, друкарня і мережа кіосків.

 

Нагадаємо, що Центр національного спротиву розробив порадник з інструкціями протидії ворогу на окупованій території. А Рада ООН з прав людини ухвалила план дій щодо боротьби з дезінформацією на запит України.

 

Як відомо, у соціальних мережах «посібник» окупантів щодо створення фейків проти України, а раніше вчителі у РФ отримали методички з детальними інструкціями, які пояснюють, що і як розповідати дітям про війну проти України. 

 

Фото: Українська асоціація медіа бізнесу

Джерела: Детектор медіа