Чорнобиль

The New York Review of Books опублікував огляд книжок про Чорнобиль

26.03.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американське видання The New York Review of Books опублікувало огляд трьох нвоих англомовних книжок про Чорнобильську трагедію. Стаття під назвою The Chernobyl Syndrome розміщена на сайті часопису.

 

Журналістка та письменниця Софі Пінкхем розповіла про такі видання:

 

  • Manual for Survival: A Chernobyl Guide to the Future Кейт Браун (вид-во: W. W. Norton & Company, 2019)
  • Midnight in Chernobyl: The Untold Story of the World’s Greatest Nuclear Disaster Адама Гіґґінботема (вид-во: Simon & Schuster, 2019)
  • Chernobyl: The History of a Nuclear Catastrophe Сергія Плохія (вид-во: Basic Books, 2018).

 

 

За словами Пінкхем, змальовуючи життя люблячої сім’ї та юнацькі амбіції при описі головних героїв у перших розділах книжок, Плохій та Гіґґінботем змушують читачів знемагати від страху.

 

«Детальні описи вибуху реактора та його наслідків є настільки ж вражаючими, як і у будь-якому трилері. Автори використовують однакову техніку: показують моменти шокуючого усвідомлення, героїчну битву з часом», – зазначає оглядачка.

 

 

За її словами, Плохій майстерно показує, як бюрократична дисфункція, цензура та неможливі економічні цілі СРСР призвели до катастрофи і перешкодили реагуванню на неї.

 

«Незважаючи на те, що радянська влада провела демонстраційний процес, щоби притягнути до відповідальності трьох співробітників заводу, Плохій показує абсурдність притягнення до відповідальності людей за те, що було помилкою системи», – пише Пінкхем.

 

 

Водночас вона відзначає, що Браун цікавить не так сама трагедія, як її наслідки. Її герої – не безпосередні постраждалі від катастрофи, а відважні вчені, незалежні лікарі та інші представники сфери охорони здоров’я, журналісти та активісти, які наполегливо боролися за розкриття правди про довгострокову шкоду, завдану Чорнобилем.

 

До злочинців авторка зараховує не тільки радянську владу, а й західних урядовців та міжнародні організації, які, на її думку, десятиліттями працювали над тим, щоби применшити чи фактично приховати людські та екологічні втрати атомної війни, атомних випробувань та аварій.

 

Читайте також: Гундорова: Постчорнобильський карнавал привів до розпаду мови й дійсності