пам'ятники

Ткаченко: Демонтувати пам’ятники російським діячам можна, але без вандалізму

09.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко зазначив, що органи місцевої влади мають право демонтувати пам’ятники російським діячам культури. Про це міністр заявив у етері національного телемарафону.

Також міністр зазначає, що потрібно бути обачним і застерігає від вандалізму. 

 

«Щодо рішень деяких органів влади, які приймаються, – це їхнє право. Єдине я застерігаю від вандалізму, оскільки це одразу ж буде нам пред’явлено як акт агресії проти “русского міра”. Але такі рішення органи місцевої влади мають право ухвалювати», – повідомив міністр. 

 

Водночас у Міністерстві культури та інформаційної політики зазначають, що декомунізація, яка набула загальнодержавного рівня після Революції Гідності, потребує продовження.

 

Проте, якщо пам’ятник (монумент) має статус пам’ятки місцевого або національного значення – чинним законодавством передбачена відповідна процедура отримання дозволу на переміщення пам’ятки, а також процедура виключення пам’ятки з реєстру за певних умов.

 

Як відомо, місцеві органи влади ухвалили демонтування пам’ятника  російському письменнику Алєксандру Пушкіну в Тернополі, Мукачеві, а в Ужгороді погруддя письменника. 

 

Крім того, група громадських діячів пропонує перейменувати 32 вулиці у Львові, які названі іменами російських діячів, а в Києві — 5 станцій метро, назви яких пов’язані з росією та білоруссю.